Souvislosti, které všude nenajdete

Je nám dlouhodobě zamlčována pravda o úspěšné léčbě rakoviny – Léčení rakoviny pomocí terapie Dr. Johanny Budwig 3

(11. díl)

Lněný olej obsahuje dvě esenciální polynenasycené mastné kyseliny, které si tělo člověka není schopno samo vyprodukovat a podobně jako vitamíny a minerály je může získat jen prostřednictvím stravy. Jako většina rostlin obsahuje esenciální linolovou kyselinu (omega­6), která je nevyhnutná k přežití. Ale na rozdíl od většiny olejů obsahuje největší množství další esenciální mastné kyseliny, alfa­linolenovou kyselinu (ALA). Jedná se o výchozí mateřskou sloučeninu všech omega­3 mastných kyselin, které jsou nevyhnutně důležité nejen pro zachování zdraví, ale života vůbec. Tělo si část z nich promění na blahodárné prostaglandiny, které jsou schopny zabíjet nádorové buňky. Nedostatek ALA (což je typické pro takzvaný západní – nezdravý způsob stravování) je zodpovědný za tvorbu škodlivých enzymů, takzvaných oxydáz, které indukují růst nádoru a jsou příčinou mnoha chronických poruch. Denní klinicky ověřená dávka bez vedlejších účinků je třicet gramů lněného oleje pro dospělou osobu.

Lignany jsou nejvýznamnější složkou slupek lněného semínka. Lněné semínko je nejbohatším potravinovým zdrojem lignanů. Obsahuje až 100násobné množství v porovnání s jakoukoliv jinou rostlinnou potravou. Jenže při lisování a následné filtraci se zhruba 98 % lignanů odstraní. Výjimečně výrobci vracejí lignany zpět do oleje, ale je to neúměrně drahé. Proto je ideální kombinovat olej souběžně s rozemletými semínky. Lignany mají antioxidační účinky a zjistilo se, že mají i významné účinky v metabolizmu a funkci hormonu estrogenu. Účinkují v těle jako slabé estrogeny a působí proti silnějšímu estrogenu vlastního těla. Střevní bakterie proměňují lignany na enterolakton a enterodiol, ty se vstřebávají skrz střevní stěnu a putují ke tkaním a do krve. Navazují se na hormonální receptory v prsních buňkách, ale i v buňkách pochvy, vaječníků a tak snižují nadměrný účinek lidského estrogenu. Zjistilo se, že dostatečná hladina enterolaktonu v krvi snižuje riziko rakoviny prsu. Například Dr. Lillian Thompsonová z University of Toronto podrobila výzkumu ženy s čerstvě určenou diagnózou rakoviny prsu. Tyto ženy potom denně dostávaly k jídlu rozemletá lněná semínka (25 g). Mezi diagnózou a operací uběhly v průměru asi tři týdny a výsledek předčil očekávání. Při operaci, když lékaři nádor odstranili, zjistili, že se výrazně zmenšil. Jiné studie ukázaly, že vysoká spotřeba mastných kyselin omega­3 a lignanů je spojená s významně nižším výskytem rakoviny tlustého střeva, prsu a kůže.

Vláknina – plní významnou úlohu při omezování rizika rakoviny. Váže škodlivé chemikálie – karcinogeny, které díky ní vyloučíme dřív, než je stihneme přijmout do orgánů těla a tak si je poškodit. Dále vláknina ve střevech vytváří příznivé prostředí pro užitečnou bakteriální flóru. Navíc se účinkem střevních enzymů a mikrobů rozloží na mastné kyseliny s krátkým řetězcem, které mají protirakovinový účinek.

Fytoestrogeny – jde o látky, které jsou podobné ženským pohlavním hormonům a pomáhají v redukci projevů menopauzy.

Slizy – změkčují stolici a jsou účinné proti zácpě. Jak už bylo uvedeno výše, od počátku užívání buďte co nejvíce na sluníčku, ne nutně na přímém, ale spíše pod stromem. Z praxe totiž vyplývá, že vlnová délka slunečního světla pronikajícího listy zbarvenými chlorofylem léčení urychluje.

Je nám dlouhodobě zamlčována pravda o úspěšné léčbě rakoviny – Léčení rakoviny pomocí terapie Dr. Johanny Budwig 3

02.08.2020

Rychlá navigace: