Souvislosti, které všude nenajdete

Nakrmme krokodýla tak, abychom nebyli sami pozřeni

(Článek 310)

Někteří lidé jsou natolik omámeni tím, že žijí "duchovním životem" nebo jsou chyceni v pasti revolučního myšlení, že toto pak používají jako omluvu, aby se vyhnuli běžným každodenním záležitostem. Mají tendenci šmahem odmítat vše, co nevnímají jako "duchovní" (nebo to, co považují za realitu "Matrixu"). Například neplatí své účty nebo nájem a cítí se natolik "dobrými a duchovními", než by si našli nějaký zdroj příjmů a práci. V extrémnějších případech mají tendenci manipulovat s lidmi a v podstatě parazitují na ostatních. Odmítnutí hmotného světa je další oblastí zkresleného porozumění duchovního života. Duchovní pojmy jsou využívány jako ospravedlňující prostředky k obhájení selhání v materialistické realitě. Mnoho hledačů pravdy a duchovna se domnívá, že jejich neschopnost fungovat ve "3D světě" a neschopnost zařizovat běžné každodenní záležitosti je důkazem jejich velké spirituality. To se váže také ke komplexu mučedníků. Zen k tomu říká: "Před Osvícením: sekat dřevo, nosit vodu, po Osvícení: sekat dřevo, nosit vodu". Platí to zde stejně a v podstatě to znamená zachovat si velkou dávku pokory.

Matrix nám odebírá naši energii a udržuje mnoho z nás zaměstnanými bojem o přežití a o uživení se, zatímco nás neskutečně okrádá (přes daně, banky, nejrůznější spekulace, skryté monopoly, špatné zákony, umělý nedostatek) nebo nás manipuluje k tomu, abychom zabředli do dluhů či ještě horších věcí. Musíme se stát strategickými plánovači, abychom se vyhnuli zbytečné negativní pozornosti Matrixu, která by mohla ohrozit naši schopnost trochu normálně fungovat a tak ztratit možnost pomáhat ostatním. Pokud se odmítneme zabývat běžnými životními záležitostmi nebo zaujmeme emocionální reakční postoj typu (Kašlu na systém), tak nás Matrix bude doslova "držet v hrsti". Je to proto, že reagujeme z úrovně vědomí ega a přežití, což jsou přesně ty frekvence, v nichž nás vládci Matrixu chtějí mít, aby nás mohli ovládat.

Někteří lidé soustředí celou svou energii na to, aby se odpojili od "sítě" nebo hledají mezery a způsoby, jak neplatit své daně a snaží se žít ve stínu, mimo hledáček systému. Samozřejmě nelze obhajovat systém daňové krádeže a určitě jsou správné snahy o soběstačnost nebo žití "mimo Matrixovou síť". Musíme být ale opatrní a nespadnout do revoluční 3D pasti mysli, která by nás posunula do reakčního černobílého myšlení. Ale osvědčilo se aplikovat následující princip: nakrmme krokodýla tak, abychom nebyli sami pozřeni. Jinými slovy, někdy potřebujeme nakrmit krokodýly, abychom je udrželi v klidu a daleko od sebe, tj. hrát do jisté míry podle "pravidel" Matrixu, abychom se ochránili a mohli dál pokračovat ve své práci a nestrhávali na sebe zbytečnou negativní pozornost.

Frekvence oběti a obviňování je přesně ten stav, díky němuž z nás hyperdimenzionální Matrix saje energii. "Oni" chtějí, abychom se zapojili do mezilidských bojů, neboť to všechno vytváří tolik potřebnou emocionální energii, jíž se mohou krmit. V okamžiku, kdy si něco vezmete osobně, tak vás Matrix má ve své moci. Dojde ke spuštění vašeho vlastního významu, sebedůležitosti a k identifikaci s osobností vašeho ega. Sebedůležitost je naším největším nepřítelem. Přemýšlejte o tom, co nás oslabuje. Je to pocit, při němž se cítíme uraženi nebo napadeni skutky a konáním našich spoluobčanů. Naše vlastní důležitost po nás vyžaduje, abychom strávili většinu života tak, že budeme uraženi druhou osobou. Je třeba vynaložit veškeré úsilí na vymýcení prvku sebedůležitosti. Bez sebedůležitosti jsme nezranitelní.

Nakrmme krokodýla tak, abychom nebyli sami pozřeni

10.06.2019

Rychlá navigace: