Souvislosti, které všude nenajdete

O způsobu léčby si rozhodněte vy sami

"Každá pravda prochází třemi stadii. Nejprve se jí vysmívají, později ji všemožně popírají. A nakonec ji přijímají jako naprosto samozřejmou."

Arthur Schopenhauer


Pokud jde o medicínu, tak blokace a brzdění nových myšlenek a postupů je zde daleko větší než v jiných oborech. Nelze zpochybnit místo konvenční medicíny tam, kde je nezastupitelná, což jsou zejména akutní zákroky. Bezprostředně po vážné automobilové nehodě nebudete potřebovat sebeskvělejšího detoxikačního terapeuta, ale lékaře konvenční medicíny, který vás nejprve "opraví" a sešije. Mimo oblast akutních zákroků však lze téměř všude najít spousty metod, jejichž vědeckost je velmi sporná. Mnohé jsou postaveny na nefunkčnosti a nepravdivých předpokladech někdy i na zmanipulovaných studiích.

Konvenční medicína pracuje s představou a z myšlenek Louise Pastera, že mnohé nemoci způsobují patogenní mikroorganizmy. Mnoho alternativních terapií a myslitelů staví na opačné myšlence (původně Bechampově), že zásadní vliv nemá patogen, ale prostředí patogeny přitahující, a že je tedy nutné soustředit se na obojí současně. Prostředí je tedy tím, co je potřeba ovlivňovat především. Proto tolik alternativních terapií svůj úspěch odvozuje od ovlivňování kyselosti tkání, množství toxinů a kovů v organizmu, dostatku minerálů, živin, kyslíku, vitamínů a enzymů v buňkách. Nezdravé prostředí otevírá dveře patogenům a nejrůznějším chorobám. Konvenční medicína bohužel záměrně ignoruje tuto důležitou možnost léčby ovlivňování prostředí v těle. Podobnou paralelou je například odstraňování plísní v domě. Prostředí v domě vhodné pro plísně bude i po ošetření protiplísňovým prostředkem znovu a znovu napadáno plísněmi, ale jakmile se toto prostředí změní na nevhodné, plísně vymizí jednou provždy.

Konvenční medicína z tržních a zištných důvodů sahá až příliš často k používání toxických látek, léků a postupů, a to i tam, kde existují vhodné alternativní, netoxické postupy.

Například chemoterapie je jednou z nejspornějších a eticky nejproblémovějších oblastí konvenční medicíny. Mnoho přírodně orientovaných lékařů ze svých zkušeností tvrdí, že chemoterapie snižuje šanci úspěšného využití v budoucnosti netoxické terapie, protože snižuje imunitu, zhoršuje prostředí v těle a dokonce sama obsahuje karcinogenní látky. Nejde zde o léčbu odstraněním příčiny je naprosto zřejmé, a i malé dítě pochopí, že rakovina není způsobena nedostatkem karcinogenů v těle, ale jejich nadbytkem. Tudíž nemůže být odstranitelná přívodem dalších jedů. To poslední, co člověk skutečně potřebuje v případě vážné nemoci, je oslabování imunitního systému. Proto by každý vážně nemocný člověk měl velmi bedlivě zvažovat způsob léčby, kterému se podrobí, protože pouze on má odpovědnost za svůj život, a tudíž má právo se svobodně rozhodovat.

14.12.2017

Rychlá navigace: