Souvislosti, které všude nenajdete

Měli byste vědět – 52. část: Co také způsobují paraziti – 2. část

ALERGIE: nekonečné rýmy, vodnaté nebo hlenové, mohou být způsobeny neustálým bojem našeho imunitního systému s larvami i dospělci parazitů ve vedlejších nosních i čelních dutinách. Paraziti vyhledávají duté orgány a místa, která nejsou příliš promývána neustálým tokem krve nebo lymfy. V dutinách mají ideální podmínky. Z dutin už je jen skok do oka, slzný kanálek je autostráda. Nejčastěji se zde nacházejí drobounká háďátka, ale i larvy škrkavek, měchovců a motolic. Toxin háďátek svědí nejen na kůži, ale i v oku a v nosní sliznici. Vdechování pylových zrn mnoha bylin, které jsou jinak třeba léčivé, vyrušuje parazity z klidu, nutí je se pohybovat, hledat klidnější útočiště, nebo naopak je stimuluje k páření. Potravinová alergie se dá vysvětlit ještě snadněji, určitý druh potraviny parazitům "chutná".

Slinivková motolice si pochutná na cukru, medu, čokoládě, máku, rýži, pšenici, ale maso, sýry a vejce jí nejedou.

Motolice jaterní a žlučová zase preferuje maso, sladkým a chlebem ji neuctíte. Jednostrannou dietou, dlouhodobým odepřením pochoutek našim podnájemníkům bychom zřejmě dosáhli jejich vyhubení přirozeným, ekologickým způsobem, potíž je však v tom, že máme každý několik druhů parazitů a nemohli bychom tedy jíst nic. Proto zřejmě zabírá Breussova dieta. Lidé při déletrvajících hladovkách uvádějí pocit projasnění v mozku, kam se už nedostanou parazitární toxiny. Čas od času mají zaparazitovaní jedinci neudržitelné nutkání splácat všechno možné a střídat slané, sladké a kyselé chutě, nezřízeně se přejí a pak je na nějakou dobu klid. To většinou způsobují oblí i ploší parazité.

VYSYCHÁNÍ SLINNÝCH ŽLÁZ. Tento syndrom je považován za AUTOIMUNITNÍ onemocnění.

TINITUS. Převahu zde většinou má parazitární zátěž nad virovou a bakteriální. Čím vážnější případ, tím vážnější parazit, od motolic přes Hymenolepsis k Echinococcus.

KARPÁLNÍ TUNEL. Do žil a tepen se samozřejmě dostanou i jiní parazité, snadné je to například pro drobounká háďátka, běžně tam nacházíme larvy motolic, toxocary... Tady můžeme počítat s TROMBÓZAMI, EMBOLIEMI...

ÚNAVOVÝ SYNDROM. Parazitární toxin určitě neblahým dílem přispívá k dané diagnóze.

MIGRÉNA – totéž, parazit je jen dalším kamínkem do mozaiky možných příčin. Migréna se spouští vždy, když se dá larva do pohybu. Tehdy máme také zvýšené bílé krvinky a zvýšenou teplotu.

Často vlézá do žlučovodů a ucpává je roup. Na ultrazvuku je pak tato zátěž vyhodnocena jako "drť". Větší parazité, např. motolice, mohou zase ve žlučovodech imitovat žlučové kameny.

Pokud podáváme při odparazitovávání antihelmintika vyčistí se JEN zažívací soustava. Spokojíme-li se s prvotními úspěchy, potíže se časem vrací, protože larvy, které jsou momentálně "na cestách" po těle, jednou opět doputují do tenkého střeva, dorostou a začnou se množit. Proto je nutné protiparazitární kůru OPAKOVAT.

Co také způsobují paraziti – 2. část

08.10.2019

Rychlá navigace: