Souvislosti, které všude nenajdete

Bývalý generální prokurátor Williama Barr byl odsouzen vojenským soudem USA za zradu k trestu smrti

Dne 21. června odsoudil Úřad vojenských komisí bývalého generálního prokurátora Williama Barra za zradu, čímž podpořil tvrzení Donalda Trumpa, že agenti Deep State pronikli téměř do všech štěrbin jeho administrativy. Když se Trump dozvěděl o Barrově osudu, údajně řekl svému vnitřnímu kruhu (Trumpova operační skupina) "spravedlnosti bylo učiněno zadost", a že členové Deep State vydávající se za Republikány nejsou vojenské spravedlnosti nedostupní. Real Raw News nyní mohou informovat, že Barr byl vzat do vazby 21. května, kdy američtí mariňáci operující v rámci Zákona o povstání zatkli tohoto zrádce v jeho vlastním domě, v McClean, ve Virginii. Okamžitě byl převezen na základnu Guantanamo, kde pobýval v cele 2×3 metry a čekal na svůj termín vojenského tribunálu. V úterý měl Barr svůj den před tribunálem. V úvodním prohlášení uvedl, že byl, před jeho vyloučením, loajální vůči Donaldu Trumpovi. Řekl, že pomohl založit mnoho obžalob, na základě kterých nyní armáda může působit, ve víře, že Trump má zájem "vypustit bažinu". Ale v listopadu měl Barr zjevení; řekl tribunálu, že mu Trump nařídil, aby podal obžaloby na osoby, které nemají žádné vazby na politickou scénu, a že podle jeho názoru byly obžaloby Trumpa určeny k urovnání osobních sporů a pomst, nikoli k obnovení politické integrity země.

"Prezident Trump rozvrátil mou důvěru a soudní autoritu. Když mi ukázal seznam obžalovaných, byl jsem šokován. Zeptal jsem se ho, proč byl obžalován ten či onen člověk, a on mi řekl: 'Protože jsou zločinci, Bille.' Když jsem žádal o důkaz, řekl mi: 'Neboj se, Bille, ten důkaz najdeme.' Odmítl jsem se dále účastnit jeho honby na čarodějnice, a proto jsem 23. prosince podal demisi", řekl Barr tribunálu.

Nezdálo se, že by na kontradmirála Darse E. Crandalla, který úspěšně žaloval i v jiném soudním případu armády proti Johnu Podestovi, jeho vysvětlení nějak zapůsobilo. "Buďme k sobě upřímní, pane Barre. Dostal jste příležitost rezignovat – zachránit si tvář. Ne, že by na tom záleželo, protože, aniž byste o tom věděl, už jste byl pod drobnohledem. Pokud jste měl s obžalobami morální a etické problémy již v dubnu, květnu, červnu, červenci, srpnu, září, říjnu a listopadu, proč jste čekal na rezignaci do 23. prosince? To nedává moc smysl.", řekl kontradmirál Crandall.

Barr oponoval, že chtěl dát Trumpovi veškerou šanci, aby si uvědomil, že se prudce přiklonil na temnou stranu, a vrátil se ke světlu. "Snažil jsem se mu pomoci.", řekl Barr.

"Pravda je přesně opačná, že ano, pane Barre. Trump si vás udržoval blízko, protože on si udržuje své přátele blízko a nepřátele ještě blíž, a dal vám mnoho příležitostí, abyste napravil vaše chyby. Pak jste ho bodl do zad tím, že jste popřel volební podvody a podporoval falešného prezidenta. A určitě chápete, že úplatkářství, zejména u jmenovaného úředníka, je podobné zradě.", řekl kontradmirál Crandall. Ukázal tribunálu nezvratný důkaz Barrovy zločinnosti – finanční dokumenty prokazující, že William a Christine Barrovi obdrželi "dar" ve výši 7 000 000 $ uložený do 501C3 s názvem "Iniciativa konzervativní pravdy". Vkladatel, čínský státní příslušník s nespornými vazbami na DNC (Demokratická strana), rozložil finanční prostředky na několik bankovních účtů. Vklady přistály na Barrově účtu 2. prosince, přesně den poté, co Barr v národní televizi ostře zkritizoval Trumpa. "Předkládám vám", řekl kontradmirál Crandall trojici důstojníků – soudců, "že William Barr vědomě spolupracoval s nepřítelem, aby podkopal a delegitimizoval demokraticky zvoleného prezidenta Spojených států Donalda J. Trumpa, a přitom zradil svou přísahu ústavě USA. Jednoduše řečeno, to je zrada."

"To, co jsem udělal, bylo přijmout opatření na ochranu Spojených států. Kdybych byl musel, udělal bych to znovu. Udělal bych to i pětkrát.", řekl nakonec Barr. O patnáct minut později soud uznal Barra vinným ze zrady, pobuřujícího spiknutí, prosazování svržení vlády, náboru pro službu proti USA a zařazení do služby proti USA, a rozhodl, že bude za své zločiny popraven v souladu s U.S.C. Hlavou 18  a ustanoveními uvedenými v Zákoně o povstání z roku 1807.

Kontradmirál Darse naplánoval Barrovo oběšení na 2. srpna 2021.

Zdroj Tadesco

Bývalý generální prokurátor Williama Barr byl odsouzen vojenským soudem USA za zradu k trestu smrti

27.07.2021

Rychlá navigace: