Souvislosti, které všude nenajdete

Citronová archontská historie

(Článek 85)

Čím více mrtvých, tím lépe. Archontské krvavé hody pořádali "královské rody" tak, že organizovaly války, kde se mrzačili a zabíjeli lidé na obou stranách, násilím do válek zatažení, často pro malichernost či zástupný problém. V takovém konfliktu vlastně nešlo o to, kdo vyhraje, ale zejména o to, aby bylo co nejvíce obětí. Zabíjení na zakázku Archontů, jak jinak než takhle musíme nazvat to, co se odehrávalo v anglické admiralitě. Nebyl totiž jediný důvod pro to, aby námořníkům nebyly podávány na moři citróny, o kterých se už dávno dobře vědělo (a to více jak 100 let), že velmi dobře léčí smrtelný skorbut.

Francis Drake roku 1577 hlásil, že se skorbut dá vyléčit citróny. Roku 1593 admirál sir Richard Hawkins dokázal ochránit svoji posádku tímto způsobem a i kapuitán Lancaster roku 1600 dokázal, že lze skorbut lehce porazit. A lze jen těžko uvěřit, že po smrti admirála Hawkinse roku 1622 byla citronová prevence v královském loďstvu zakázaná (proč asi?) a úmrtnost byla započítávána do nákladů plavby. Kapitáni verbovali o 50 až 100% posádky navíc aby vykryli přepokládané ztráty. Hloupost, arogance, povýšenost a servilita vůči archontské agendě opět zafungovala. Někteří lidé prostě nedovolí vyléčit ostatní lidi kolem sebe jednoduchými způsoby a postupy a rádi přispějí k mašinérii umírání.

Jako obžaloba tohoto nadčasového jevu a obludné hloupé byrokratické zvrácenosti se jeví statistika sedmileté války mezi Británií a Francií v letech 1756-1763, kdy se do bojů zapojilo 184 899 námořníků a z toho zemřelo na choroby zejména skorbut 133 708 a v boji padlo 1512 mužů. Když v roce 1795 královské námořnictvo konečně zavedlo prevenci skorbutu - 30ml citronové šťávy denně na osobu, zvýšilo toto jednoduché opatření dvojnásobně bojeschopnost královského loďstva. Odhaduje se, že tato obludná praktika a pozdní zavedení tohoto nařízení stálo zbytečně život 100 000 námořníků, kteří nesmyslně umírali ještě skoro 120 roků, protože oficiální rozkaz o podávání námořníkům citronovou šťávu admirály byl vydán až v roce 1884.

Více informací na: www.c-vitamin.cz

Citronová archontská historie

30.09.2018

Rychlá navigace: