Souvislosti, které všude nenajdete

Je nám dlouhodobě zamlčována pravda o úspěšné léčbě rakoviny – Archonti brání evoluci lidstva – německý lékař, Max Gerson (1881–1959)

(8. díl)

V roce 1936 emigroval do USA. Napsal knihu, ve které popsal 50 konkrétních případů pacientů s rakovinou, kteří se vyléčili pomocí jím naordinované diety. Když měl manuskript pro knihu téměř hotov, začal se cítit velmi špatně. Potom odhalil svoji sekretářku při krádeži jeho dokumentace a při jejím předání jednomu zmanipulovanému lékaři. Rekonstrukce rukopisu zabrala Dr. Gersonovi celý rok. Po dokončení knihy se Gerson opět cítil velmi nemocný. Testy prokázaly, že byl otráven arzenem, a Gerson zemřel brzy poté. Kdyby Gerson zemřel hned po prvních známkách otravy, bylo by jeho dílo navždy ztraceno. Max Gerson poznal, že rakovinu způsobuje především kumulace toxinů v lidském těle a těch se nejlépe zbavíme přechodem na vegetariánskou stravu, která mimo jiné sestává z čerstvě připravených tělo alkalizujících džusů, potravinových doplňků a léčebných klystýrů. Po jeho smrti pokračovala v propagaci jeho dcera Charlotte a její snaha nakonec vyústila v založení Gersonova institutu se dvěma klinikami.

Dr. Max Gerson se zpočátku ve svých dietetických experimentech soustředil na prevenci vyčerpávajících bolestí hlavy. V průběhu léčby speciální "migrénovou dietou", kterou původně vyvinul sám pro sebe, se u jednoho z jeho pacientů podařilo vyléčit také kožní tuberkulózu. Tento objev dal podnět k dalšímu studiu problematiky stravování a vedl k úspěšné léčbě mnoha dalších pacientů s tuberkulózou a později i s rakovinou.

Aby unikl vládě Adolfa Hitlera v Evropě, přestěhoval se Dr. Gerson se svou rodinou do Ameriky, kde se usídlili v New Yorku. V roce 1938 absolvoval Dr. Gerson atestace z medicíny a získal licenci k praktikování medicíny ve státě New York, USA. Po dobu 20 let až do své smrti léčil stovky pacientů s rakovinou, jejichž léčbu již lékaři po selhání všech konvenčních způsobů léčby vzdali. V roce 1958, po třiceti letech klinických experimentů, publikoval Gerson práci "A Cancer Therapy: Results of 50 Cases" (Léčba rakoviny: Výsledky 50ti pozoruhodných případů). Tato medicínská monografie obsahuje podrobné informace o léčbě a výsledcích, kterých se tomuto vynikajícímu lékaři podařilo dosáhnout. Většina běžných způsobů léčby a dokonce i některé alternativní postupy léčily pouze individuální příznaky, aniž by přitom braly v potaz základní příčinu choroby. Gersonova terapie je účinná u mnoha nejrůznějších onemocnění, protože obnovuje neuvěřitelnou samouzdravující schopnost organizmu, aniž by obnášela poškozující vedlejší účinky. Neléčí pouze příznaky určité nemoci, nýbrž její základní příčiny: zakyselení, toxicitu a nutriční deficit.

Gersonova terapie využívá při léčbě celostní přístup, který posiluje vlastní imunitní systém organizmu a další obrany těla při léčbě rakoviny, artritidy, diabetu a autoimunitních poruch a také řady jiných chronických potíží. Dochází ke stimulaci metabolizmu díky doplňování přirozeného hormonu štítné žlázy, draslíku a dalších doplňků a také tím, že se vyvarujeme příjmu těžkých živočišných tuků, nadměrného příjmu bílkovin, sodíku a jiných toxinů. Hojný příjem vysoce kvalitních živin, zvýšená dostupnost kyslíku, detoxikace a zlepšený metabolizmus umožňují regeneraci buněk, a tudíž i celého organizmu. Přináší uzdravení a prevenci budoucích nemocí.

Gersonova strava je přirozeně bohatá na řadu vitamínů, minerálů, enzymů a mikroživin, naopak má nízký obsah sodíku a tuků a také je bohatá na příjem tekutin.
Gersonova terapie regeneruje tělo tím, že jej zaplaví živinami z téměř 10 kg organického ovoce a zeleniny denně, z čehož většina se použije na přípravu čerstvé, syrové šťávy, jedna sklenice každou hodinu, 10 až 13 krát za den. Klinické experimenty Dr. Gersona ukázaly, že čerstvá šťáva ze syrových potravin představuje nejsnazší a nejúčinnější způsob, jak organizmu dodat vysoce kvalitní výživu, a co je nejdůležitější, dosáhnout těch nejlepších klinických výsledků. Kávové klystýry pomáhají játrům detoxikovat tkáně a krev. Pacienti udávají, že zmírňují bolest a urychlují hojení. Vědecký základ pro použití kávových klyzmat je dobře doložen. Dochází ke stimulaci enzymatických systémů střevní stěny a jater a k posilování toku žluči. Jako doplňující stimulant toku žluči se používá ricinový olej. Tím se posiluje schopnost organizmu eliminovat toxická rezidua nahromaděná z prostředí a z jiných zdrojů. Detoxikace rovněž pomáhá rychleji z těla eliminovat nádory a jiné odumřelé tkáně po jejich rozkladu. Enzymy zažívacího ústrojí pak slouží k posílení absorpce živin a také se podílejí na eliminaci poškozené tkáně.

Je nám dlouhodobě zamlčována pravda o úspěšné léčbě rakoviny – Archonti brání evoluci lidstva – německý lékař, Max Gerson (1881–1959)

30.07.2020

Rychlá navigace: