Souvislosti, které všude nenajdete

Komentář Larryho S. Johnsona, veteránem CIA a Úřadu pro terorismus ministerstva zahraničí USA (3. díl)

(3. díl)

Ruská média uvádějí, že ruské "vysoce přesné" rakety zasáhly cíl (zařízení) na západní Ukrajině "a zabily více než 100 místních vojáků a zahraničních žoldáků". Výcvikové středisko speciálních sil se zřejmě nacházelo poblíž města Ovruč, které je pouhých 25 mil od polských hranic. Ruské vojenské údery na západní Ukrajině šokovaly a velmi znepokojily představitele NATO. K prvnímu úderu došlo v neděli 13. března v ukrajinském Javorivu. Rusko zasáhlo základnu několika raketami, z nichž některé byly údajně nadzvukové (hypersonické). Bylo zabito přes 200 lidí, včetně amerických a britských vojenských a zpravodajských důstojníků a stovky dalších bylo zraněno. Mnozí utrpěli katastrofální zranění, jako jsou amputace a jsou v nemocnici. NATO a západní média však projevily malý zájem o informování o této události. Javoriv byl důležitou předsunutou základnou NATO a až do poloviny února (před ruskou invazí na Ukrajinu) zde působilo výcvikové velitelství americké 7. armády z Javorivu. Tam se ale Rusko nezastavilo. ASB Military news hlásilo, že Rusko zasáhlo další cíl, Deljatinu, což je 60 mil jihovýchodně od Javoriva a následně Rusko udeřilo na Žitomir – další místo, kde působilo NATO. Putin tímto vyslal velmi jasný signál a vzkaz – síly NATO na Ukrajině budou považovány za bojovníky a bude s nimi také tak zacházeno. Tečka.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij je v západních médiích označován za "válečného vůdce" a novodobého "Winstona Churchilla". Média svým čtenářům ale neříkají, že Zelenskij podnikl řadu kroků, aby posílil svou mocenskou sílu a zároveň poškodil křehké demokratické instituce na Ukrajině. Zelenskij například "zakázal jedenáct zpravodajských organizací vlastněných opozicí" a pokusil se zabránit šéfovi největší ukrajinské opoziční strany Viktoru Medvedčukovi v kandidatuře  na základě falešného, vykonstruovaného obvinění z "financování terorismu". Toto není chování vůdce, který je vážně oddán demokracii. Zelenskij je komik a herec. Z mého pohledu to není moc dobré. Západ cynicky využívá skutečnost, že je Žid, aby odvedl pozornost od působivého kontingentu neonacistů na Ukrajině (a to mám na mysli opravdové, skutečné nacisty, kteří stále oslavují úspěchy ukrajinské jednotky Waffen SS ve druhé světové válce). Fakta jsou jasná – Zelenskij zakazuje opoziční politické strany a zavírá opoziční média. Myslím, že si on takto představuje "demokracii".

Primárním cílem Putina je zabezpečit Rusko před zahraničními, vnějšími hrozbami a provést rozvod se Západem. Rusko má fyzické zdroje k tomu, aby se stalo zcela nezávislým suverénem ​​a právě tuto vizi nyní sebevědomě naplňuje.

Životopis: Larry S. Johnson je veteránem CIA a Úřadu pro boj proti terorismu ministerstva zahraničí USA. Je zakladatelem a řídícím partnerem společnosti BERG Associates, která byla založena v roce 1998. Larry 24 let trénoval příslušníky speciálních jednotek americké armády.

Komentář Larryho S. Johnsona, veteránem CIA a Úřadu pro terorismus ministerstva zahraničí USA (3. díl)

30.04.2022

Rychlá navigace: