Souvislosti, které všude nenajdete

Komentář Larryho S. Johnsona, veteránem CIA a Úřadu pro terorismus ministerstva zahraničí USA (2. díl)

(2. díl)

Plukovník Douglas MacGregor v Tucker Carlson Show řekl:
"Válka pro Ukrajince skutečně skončila. Byli rozemleti na kousky, o tom není pochyb, navzdory tomu, co slyšíme z našich mainstreamových médií. Takže skutečná otázka pro nás v této fázi zní: budeme žít s ruským lidem a jeho vládou, nebo budeme i nadále pokračovat v prosazování tohoto druhu změny režimu převlečeného za ukrajinskou válku? Přestaneme používat Ukrajinu jako beranidlo proti Moskvě, což jsme v podstatě skutečně i dělali?"
Larry C. Johnson: Doug je skvělý analytik, ale nesouhlasím s ním – nemyslím si, že v Bidenově administrativě je někdo dostatečně chytrý, aby přemýšlel a plánoval v tak strategických termínech. Podle mého názoru bylo posledních 7 let setrvačností status quo NATO. Chci tím říct, že NATO a Washington věřily, že mohou pokračovat v plížení na východ k ruským hranicím, aniž by vyvolaly reakci. NATO a EUCOM pravidelně prováděly cvičení – včetně poskytování "útočného" výcviku – a dodávaly vybavení. Věřím, že zprávy ve Spojených státech, že CIA poskytovala polovojenský výcvik ukrajinským jednotkám působícím na Donbasu, jsou důvěryhodné. Ale mám problém uvěřit, že po našich debaklech v Iráku a Afghánistánu tu najednou ve Washingtonu tahají za nitky stratégové na úrovni Sun Tzu. Ve Washingtonu vládne zoufalství.

Kromě toho, že se Bidenova administrativa snaží zakázat vše ruské, snaží se zastrašit Čínu, Indii a Saúdskou Arábii. Nevidím, že by se některá z těchto zemí zařadila do řady. Myslím, že tým Bidena udělal fatální chybu, když se pokusil démonizovat všechny ruské činy a všechny ruské lidi. Přesně to totiž jasně sjednocuje ruský lid kolem Putina a oni jsou připraveni se pustit do dlouhého boje. Jsem šokován chybným odhadem, že si někdo myslel, že ekonomické sankce vůči Rusku by ho srazily na kolena. Opak je pravdou. Rusko je soběstačné a není závislé na dovozu. Ruský vývoz je rozhodující pro ekonomický blahobyt Západu. Pokud Rusko Západu odepře pšenici, potaš, plyn, ropu, palladium, hotový nikl a další klíčové nerosty, bude mít evropská a americká ekonomika problémy. A díky tomuto hloupému pokusu přinutit Rusko k něčemu sankcemi, je nyní velmi pravděpodobné, že role amerického dolaru jako mezinárodní rezervní měny bude odsunuta na smetiště dějin.

Jak víte, v prosinci Putin vznesl řadu požadavků týkajících se bezpečnosti Ruska, ale Bidenova administrativa nad nimi jen pokrčila rameny a nikdy nereagovala. Putin chtěl písemné ujištění, že rozšíření NATO nebude zahrnovat Ukrajinu (a jeho členství) a že jaderné raketové systémy nebudou rozmístěny v Rumunsku nebo Polsku. Myslíte si, že požadavky Putina jsou nepřiměřené? Myslím, že ​​požadavky Putina jsou docela rozumné. Problém je v tom, že 99 % Američanů nemá ponětí o druhu vojenské provokace, kterou NATO a USA za posledních 7 let zinscenovaly. Veřejnosti se vždy říkalo, že vojenská cvičení jsou "obranná". To prostě není pravda. Nyní máme i zprávy, že DTRA financovala biolaboratoře na Ukrajině.
Domnívám se, že Putin by mohl souhlasit s rozmístěním amerických jaderných raketových systémů v Polsku a Rumunsku, pokud Biden bude souhlasit s tím, že umožní rozmístění srovnatelných ruských systémů na Kubě, Venezuele a Mexiku. Když se na to podíváme z této perspektivy, začneme chápat, že požadavky Putina nejsou ani bláznivé, ani nepřiměřené.

Komentář Larryho S. Johnsona, veteránem CIA a Úřadu pro terorismus ministerstva zahraničí USA (2. díl)

29.04.2022

Rychlá navigace: