Souvislosti, které všude nenajdete

Měli byste vědět – 13. část: C-vitamín, 1. díl

Stárneme zbytečně rychleji, než musíme

Linus Carl Pauling byl americký kvantový biochemik, podle některých názorů nejvýznamnější chemik 20. století. Zkoumal dlouhodobě účinky a vlastnosti vitamínu C. Pauling (nositel dvou Nobelových cen) každodenně užíval vitamín C v množství 3g a postupně navyšoval denní dávku až na 18g a dožil se 93 roků, přestože mu diagnostikovali v 59 letech rakovinu a oba rodiče zemřeli ve věku 60 ti let. Své dlouhé přežívání vždy připisoval vitamínu C a dalším výživovým doplňkům.
V 50. a 60. letech minulého století vydal bestseller o vitamínu C a Američané podle jeho instrukcí v knize začali masivně užívat vitamín C. Následkem této vysoké konzumace C vitamínu se v té době snížila úmrtnost na kardiovaskulární onemocnění o 50%.

Pokud je k dispozici více léků, je třeba volit ten nejobyčejnější.       Hippocrates

Nedostatek C vitamínu v našem těle vznikl během historického vývoje člověka jako genetická porucha. Většina savců si umí C vitamín vyrobit, ale člověk tuto schopnost "ztratil" a musí doplňovat jeho množství v těle zvýšenou spotřebou ovoce a zeleniny, které, přestože dnes vypadají na první pohled barevně a někdy až přehnaně zdravě, mají nutriční hodnotu a obsah vitamínu C naprosto nedostatečnou. Současná toxická doba totiž vyžaduje, abychom spotřebovávali mnohem větší množství vitamínu C, než jsme schopni potravou získat. Naše tělo se "havarijně" přizpůsobilo této situaci. Stále dokola recykluje to malé množství, které má k dispozici, ale daní za tento úsporný režim je to, že naše imunita, obnova a reprodukce buněk, tkání, vazů, chrupavek v kloubech funguje přibližně na 30%. Naše buňky se reprodukují nekvalitně, vznikají nepřesné kopie a tím dochází k našemu předčasnému stárnutí. Je to jako když děláme kopie z nekvalitní matrice na kopírce, až se nám původní obraz úplně rozsype. Východiskem z tohoto problému je, aby naše tělo přešlo z recyklačního režimu na plný, metabolický, což se stane po šesti týdnech pravidelného užívání dostatečných dávek C vitamínu. Tělo si zvykne metabolizovat C vitamín v dokonalém režimu a podvědomě přijme fakt, že bude dostávat pravidelné dávky C vitamínu. Odměnou těm, kteří si zvyknou na pravidelné ovocné nápoje obohacené dostatečnou dávkou C vitamínu (5 až 10 g C vitamínu/den), bude zpomalené stárnutí, dokonalý imunitní systém a výborná obnova buněk, tkání, chrupavek a kostí. Je třeba ještě připomenout, že C vitamín je jedna z nejbezpečnějších látek, je naprosto netoxický a používá se už velmi dlouho bez jakýchkoli negativních důsledků.

Není zájem o léčbu levným vitamínem C

Humánní medicína pod přísným dohledem farmaceutické loby má sloužit k ochraně pacienta, ale čím více je patrno, že tento dohled je v neprospěch pacientů a brání pokroku. Ignorace vitamínu C klasickou medicínou je dalším, do očí bijícím upřednostněním mnohem nákladnějších lékařských postupů na úkor pacientů. Pravda o vynikajících schopnostech levného C vitamínu ohrožuje evidentně ekonomické zájmy farmaceutických firem. Přestože jsou léčebné účinky C vitaminu dalekosáhlé, neuvěřitelně komplexní a účinné, a přestože C vitamín patří mezi nejbezpečnější známé substance, je dnes léčba vyššími dávkami C vitamínu farmaceutickou loby potlačována a znevěrohodňována. Všechny tyto úžasné účinky C vitamínu jsou zdokumentovány v obrovské řadě lékařských studií publikovaných už před 60 ti lety, které se dnes se znovu občas objevují a potvrzují tyto terapeutické účinky a postupy. Je až neskutečné jak v době elektronických databází a vyhledávačů se některé informace, které jsou v kategorii "nevhodné pro širokou veřejnost", doslova během tří generací vytratí...

Bude se tato manipulační praxe neustále opakovat nebo přenesením cenných informací do každodenního života široké veřejnosti této manipulaci zabráníme a my tak prolomíme zavedenou cenzuru okolo vitamínu C?!!!

Více informací na webu www.bezleku.cz a www.c-vitamin.cz

Měli byste vědět – 13. část: C-vitamín, 1. díl

29.06.2019

Rychlá navigace: