Souvislosti, které všude nenajdete

Měli byste vědět – 16. část: C-vitamín, 4. díl

Úžasné léčebné schopnosti vitamínu C

Enzymatické antioxidační systémy tvoří řetěz, kde se antioxidanty navzájem regenerují a tím působí opakovaně. Cystein, Selen, vitamín A, C, E, B2, B3 a další. V patologických procesech v těle produkce volných radikálů převýší likvidační schopnosti organizmu a spustí zánětlivý proces, potlačení imunity a vyvolává degenerativní onemocnění. Je to stav zastavení oprav. Volné radikály hrají roli ve stárnutí, rakovině, srdečních a cévních onemocněních a artritidě.

Toxicita volných radikálů závisí přímo na toxicitě patogenů. Čím toxičtější patogen, tím více toxických radikálů vytváří, pokud mechanizmy zpracování volných radikálů leukocyty nedokážou použít volné radikály proti patogenům, tak pak se jejich činnost obrátí proti vlastnímu tělu a tyto radikály ještě zhorší situaci a zvýší přebytek volných radikálů.

Právě vitamín C je nejsilnějším sběračem volných radikálů. Tuto roli by mohla sehrát i jiná látka, avšak vitamín C je unikátní - je laciný, přírodní, netoxický a můžeme ho dodat v jakémkoli množství. Pokud se potřebujeme zbavit velkého množství volných radikálů je vitamín C první volbou. Jsou potřebné velké dávky, aby v buňkách vysoká hladina zneutralizovala volné radikály a ještě aby zbylo pro obranné a čistící procesy těla. Mluvíme často o úžasných léčebných schopnostech C vitamínu a přitom jde spíš o chemickou reakci, kdy dochází ke snížení velkého počtu volných radikálů. Účinné dávky C vitamínu v době nemoci za den se pohybují vysoko nad rámec výživy a genetiky, což je většinou 30-100g/den.

Klíčové faktory při léčbě vitamínem C

1. Rychlost podání C vitamínu - co nejdříve. Je třeba zasáhnout dřív, než se onemocnění rozvine.

2. Dávkování - začít s dostatečně vysokými dávkami. Dostatečné dávky po hodině, později po 4 hodinách jako antibiotika, pak na úplné vyléčení stačí 3 až 4 dny podle onemocnění, některé choroby vyžadují i následné udržovací dávky, jinak může dojít k návratu onemocnění.

Čím dříve se začne s plnými dávkami alespoň po dobu 24 hodin, tak tím je lepší šance, že ustoupí příznaky nemoci. Dr. Klener považuje 350mg/Kg/den, respektive u dospělého 30g/den za minimální léčebnou dávku. Nižší dávky 10g/den jsou stále ještě spíš výživového charakteru. Klinicky je odzkoušené dávkování u rozličných chorob v rozpětí 350-1200 mg/Kg, což je 30 až 100 g/den. Tato zjištění jsou v pozoruhodném souladu se stresovou potřebou jiných savců. U malých dětí je možno podat 2-3g po 2 hod. Při těžkých onemocněních se dávky 350mg/kg mohou podat každou hodinu a opakovat 6-12 krát (vždy s odstupem 1 hodiny) a potom á 2-4 hod. až do vyléčení. Při ústní ale i při injekční léčbě pacient často cítí sám, kdy je potřebná další dávka...

Více informací na webu www.bezleku.cz a www.c-vitamin.cz

Měli byste vědět – 16. část: C-vitamín, 4. díl

02.07.2019

Rychlá navigace: