Souvislosti, které všude nenajdete

Měli byste vědět – 21. část: C-vitamín, 9. díl

Příběhy a zkušenosti s vitamínem C

Případ: hepatitida. Doktor-ortoped se nakazil hepatitidou při chirurgickém zákroku a léčil se sám vitamínem C, což se brzy pozitivně projevilo na krevních testech. Jeho ošetřující lékař nevěřil, že je to zásluhou C vitamínu a léčbu přerušil. Zdravotní stav chirurga se rychle zhoršil. Do děje vstoupila jeho manželka, která vybojovala pokračování v léčbě C vitamínem a zdravotní stav i laboratorní výsledky se opět velmi rychle zlepšily.

Případ: osypky. Klenner popisuje první případ osypek, který léčil vitamínem C v době epidemie v roce 1948. Jeho děti si hrály s jinými nakaženými, a když dostaly úvodní horečkové začervenání očí a hrdla, katar, spasmodický a průduškový kašel, začal s léčbou: ústně 1g C vitamínu po 4 hodinách, což stačilo jen na zmírnění příznaků, pokud ale podával 1g po 2 hodinách, všechny příznaky vymizely do 48 hodin.
Toto je zřejmě příčina selhání některých experimentálních léčebných pokusů. Pokud se podávání C vitamínu přerušilo, nemoc se vrátila do 48 hodin. Toto zapínání a vypínání nemoci se dá opakovat i měsíc.
Shrnutí: na úplné a trvalé vyléčení bylo potřebné užívat 1g vitamínu C po 2 hodinách i v noci, po dobu 4 dnů, pak byl virus kompletně a definitivně zničen a nemoc se už nevrátila. Později upřednostnil Klenner injekční léčbu a výsledky byly ještě výraznější: podával injekce askorbátu sodného (AS) 350 mg/kg á 2 hodiny a pak byl virus zničen za 24 hodin nebo 1 injekce 400mg/kg AS po 8 hodinách. 3 injekce obyčejně stačí na úplné vyléčení. Klenner léčil několik stovek případů osypek a publikoval o tom kolem 28 článků.

Případ: nádor na pankreasu. V roce 1977 objevili pacientce při operaci velký neodoperovatelný nádor na pankreasu. Zašili ji a pověděli jí, aby si uspořádala věci a sepsala poslední vůli. Prognóza zněla 3-6 měsíců života. Byla to knihovnice a nechtěla se jen tak vzdát. Přečetla si knihu Anatomy of an Illness. Sama začala užívat 10g vitamínu C denně a její doktor ji poslal za Hofferem, protože věděl o jeho práci v tomto směru. Hoffer jí předepsal niacin - vitamín B3 , 40g vitamínu C denně, selen, zinek. Po šesti měsících CT ukázalo, že nádor zmizel, CT zopakovali, protože předpokládali poruchu přístroje. Hoffer veřejně poděkoval pacientce za její aktivní přístup, a že svými výsledky úplně změnila jeho profesionální život. Od té doby začal více studovat úlohu vitamínů v onkologii. Ona mu oplatila konstatováním, že i jí se život změnil. Pacientka žila ještě 22 roků. Život se také velmi změnil celé řadě onkologických pacientů, které Hoffer potom léčil.

Případ: karcinom plic. 61letá žena s karcinomem plic ve velikosti 9x10cm. Žena začala s vitamínovou terapií 12g vitamínu C a 1,5g B3, B-komplex, vitamín E 1200 IU denně a další vitamíny a minerály. V programu dlouhodobě setrvala a RTG a CT snímky po šesti letech potvrdily, že nádor úplně zmizel...

Doplňky stravy. Velmi prospěšné je užívání doplňků stravy, zejména draslíku, jódu, anebo velkých dávek produktů z mořských řas. Dále se doporučuje užívat velké dávky vitaminu C a vitamin E. Jód, obvykle ve formě jodidu draselného, získává znovu věhlas jako léčebný prostředek na rakovinu i jako preventivní prostředek zejména při rakovině prsu (ale téměř s jistotou ho lze použít u všech druhů rakoviny). Nikdo nezná důvod, proč jód léčí, i když byl dlouho využíván k čištění vody. Možná je to fungicid, možná zamezuje reduplikaci buněk a možná významným způsobem posiluje štítnou žlázu. Většina testovaných nemocných lidí má nízkou hladinu jódu. Odborné publikace doporučují 2-4 x 12,5 mg tablety denně po dobu tří měsíců, pak postupně zmenšovat dávky až na 1 x 12,5 mg tablety denně v době kdy už jste zdraví. Konzultujte s osvícenými lékárníky...

Více informací na webu www.bezleku.cz a www.c-vitamin.cz

Měli byste vědět – 21. část: C-vitamín, 9. díl

07.07.2019

Rychlá navigace: