Souvislosti, které všude nenajdete

Měli byste vědět – 37. část: Překyselení, základní příčina chorob a obezity – 3. část

Ucpané pojivové tkáně způsobují rakovinu

Co se děje v těle při překyselení? V překyselených částech těla se najednou zhroutí celý systém zásobování kyslíkem a živinami. Krvinky rozvádějí do tkání životně důležitý kyslík a mají podobu malého kotouče o průměru 7,5 mikrometru. Přesto proudí vlásečnicemi o průměru 3 až 4 mikrometry. Dokonce mohou projít i krátkými úseky, které mají průměr sotva 2 mikrometry. Za to vděčí své elastické struktuře. Při překyselení postupně ztrácejí pružnost, až nakonec ztuhnou a ucpou kapiláry. Ztratí-li ztuhlé červené krvinky svoji pružnost a tekutost, nedokážou ani dobře vstřebávat kyslík, buňky přestanou být okysličovány a tím dojde k překyselení uvnitř buněk, jejich jádra se poškozují a tím i celé buňky. Někdy bývá podvýživa kyslíkem natolik silná, že vyvolá částečnou smrt napadené tkáně (nekrózu). Výraz "infarkt = ucpání" přesně vystihuje, co v těle probíhá. Stejně jako při ohřívání ledu, při němž voda dosáhne tekutého stavu, může být odstraněna i ztuhlost červených krvinek. Jakmile se zajistí dostatečný přísun zásaditých látek, krvinky opět začnou rozvádět tělem potřebný kyslík a tkáň, pokud nebyla trvale postižena, se znovu zotaví.

Je to stav, pokud jsou pojivové tkáně už ucpány takovým způsobem, že místa usazenin již nemůže žádná látka opustit. Výsledkem této situace je stále silnější překyselení s neustále bouřlivější reakcí v orgánech a tkáních, které od určité doby nemohou již plnit své původní úkoly, až se nakonec jednotlivé buňky vrátí do staré životní formy z primitivního dávnověku. Tato pradávná informace se v genech stále ještě vyskytuje. Nezískáváte pak svou energii již z vdechování kyslíku, nýbrž z kvasného procesu. Tím se mění vysoce rozvinuté kontrolované buňky na dále se rozdělující jednotlivé buňky – buňky rakovinné. Čím je choroba pokročilejší, tím menší by měly být nároky, kladené ošetřením na látkovou výměnu. Plné funkčnosti organismu můžeme opět dosáhnout jen ze stabilizovaného stavu. Proto se tedy základní ošetření skládá z přísunu biologicky aktivních živin, které je látková výměna schopna i ve svém omezeném stavu zdolat. Současně musí být nasazena cílená detoxikační opatření.

Kyseliny v organizmu způsobují tato zdravotní poškození

  • Úbytek minerálních látek a s ním spojenou lámavost kostí a praskání cév, což vede k osteoporóze, infarktu a mozkové mrtvici.
  • Na základě ukládání škodlivých látek metabolitů a neutralizačních solí vznikají v těle tyto nemoci: Revma, dna, záněty kloubů, přetížení ledvin, kameny, poškození sluchu a zraku, zákal, arteriskleróza a nakonec infarkt a mozková příhoda.
  • Všechny infekční onemocnění, které jsou důsledkem překyselení těla počínaje jednoduchým nachlazením a konče smrtelnými infekcemi.
  • Přemnožení parazitů milujících kyselé prostředí a otrava jejich zplodinami. Plísňové onemocnění Candidou albicans, jejíž jedovaté zplodiny látkové výměny poškozující játra a mozek a další vývojová stádia candidy jsou ztotožňovány s rakovinou a její transformace v houbu a její prorůstání tělem je spojeno s metastázemi.
Překyselení, základní příčina chorob a obezity – 3. část

23.09.2019

Rychlá navigace: