Souvislosti, které všude nenajdete

Měli byste vědět – 56. část: Paraziti, o kterých se nemluví

Cestujeme, žije mezi námi stále více cizinců, pracují v restauracích a koupou se s námi. Tato věta není namířena proti přistěhovalcům, ale proti úzkoprsé představě, že co je psáno v učebnici, je dáno, a tropická nákaza se u nás nemůže vyskytovat. Většinou je realita mnohem horší, než si umíte představit, a v lidech žijí nejrůznější zdánlivě exotičtí hosté. Lékaři o tom nemají a nechtějí mít ani zdání.

Někteří parazitičtí červi mají schopnost oklamat naše těla, aby si myslela, že jsou běžnou součástí naší tkáně či orgánu a náš imunitní systém s těmito vetřelci poté nebojuje. Když se tito cizí vetřelci v našem těle usadí, mohou způsobit spoustu problémů. Třeba mohou udělat z vašich orgánů ementál. Infekce červy může způsobit fyzické trauma protržením či narušením střeva, oběhového systému, plic, jater či celého těla. Z faktu, že se dělíme s parazity o živiny, vyplývá i nedostatek minerálních látek, vitamínů, bílkovin. Parazité, kteří sají krev, způsobují ANEMIE /měchovec, tenkohlavec/. Musíme pak třeba počítat i s nevysvětlitelným, náhlým HUBNUTÍM. Okrádají nás o životně důležité vitamíny, minerály a aminokyseliny, které potřebujeme na trávení. Lidé jsou pak chudokrevní a po jídle často unavení. Paraziti do našeho těla vyprazdňují toxický odpad, který nás otravuje. Oslabují náš imunitní systém, což vede k dalším degeneracím, únavě a nemocem. Jsou schopni ničit buňky rychleji, než se jim podaří znovuobnovit. Mezi další příznaky nákazy parazity patří nadměrná tvorba hlenu, nerovnováha ve střevní flóře, chronická zácpa a toxické prostředí v organismu.

Paraziti spíše než přímo v kloubu se usídlí v kloubních váčcích, což jsou duté vazivové čočky kolem kloubů, které brání tření mezi kloubem a svalem. Kolem každého kloubu je váčků několik. Tam mají klid. Způsobují otoky kloubů a někdy má tkáň kolem kloubů zvýšenou teplotu a jejich toxiny, které jsou neurotoxické, způsobují zase deprese. Tím je vysvětlena záhadná věta z lékařského slovníku, že REVMATICKÁ ARTRITIDA je doprovázena DEPRESEMI. V kloubech a kloubních váčcích se mohou vyskytovat larvy všech běžných parazitů, možná tam i dospívají a kladou vajíčka. Srdce bývá obsazeno škrkavkami, toxokarou, motolicemi, háďátky a larvami dalších parazitů, nemluvě o bakteriích a virech. Proto je nutno často věnovat srdíčku delší čas, protože při první kůře málokdy zmizí všichni trapiči.

Po řádném odparazitování mizí nebo se mírní záněty prostaty, močového měchýře a ženské výtoky, čistí se pleť, atopický ekzém a akné slábne, kůže přestává svědit. Toxiny parazitů i jejich mechanické působení ovlivňují nervový systém, proto parazity a jimi vyprodukované toxiny můžeme spojit s diagnózami typu epilepsie, roztroušená skleróza, Parkinsonova nemoc a deprese. Široké spektrum příznaků od bezpříznakového nosičství až po vážné, život ohrožující případy, závisí také na počtu cizopasníků a odolnosti hostitele. Parazité jistě žijí ještě pár dní po smrti hostitele, takže nelze pochopit, proč v jedenadvacátém století je ještě tolik chorob "neznámého původu". Na jejich objasnění by snad stačila pečlivá pitva.

Paraziti, o kterých se nemluví

12.10.2019

Rychlá navigace: