Souvislosti, které všude nenajdete

Mystická síla křišťálu (1. díl)

(1. díl)

Křišťál je průsvitný, bezbarvý krystal křemene. Jeho název pochází z řeckého názvu kristalus – čirý.
Podporuje trpělivost, moudrost a dokonalost. Je to naprosto univerzální minerál, který působí na všechny neduhy a používá se jako doplňkový kámen ke všem ostatním minerálům a zesiluje jejich účinky. Projasňuje mysl, nabíjí tělo novou energií, zklidňuje, podporuje neutralitu, odstraňuje negativní emoce, chrání auru a odstraňuje bloky bránící volnému toku energie v těle. Pozitivně ovlivňuje funkci štítné žlázy, srdce, krevní oběh, plíce, zažívací ústrojí, pomáhá při nevolnostech, závratích, bolestech hlavy a migréně, tlumí horečku. Příznivý účinek má i na vlasy, pokožku, nehty, sliznice. Přivádí člověka k celistvosti, která v sobě harmonicky sjednocuje pestrou mnohotvárnost života. Přináší jasnost a světlo duši i duchu a podporuje rozvoj duchovního poznání. Pomáhá duším splynout s duší Universa, uvolňuje blokády, ochraňuje a dodává novou energii.
Od dávnověku byl mnohými národy používán při léčbě poranění, srážení horečky a k tišení bolesti. Ve středověku byl užíván i vnitřně, jako rozdrcený prášek proti zažívacím potížím. Křišťál v nás evokuje představu křišťálově čisté vody, a tak na nás působí svou očistnou léčivou energií. Zbavuje nás negativní energie a nabíjí nás energií pozitivní. Křišťál je zcela univerzální kámen, má výjimečné vlastnosti a nebetyčný význam – lze jej použít na všechna místa a energetická centra našeho těla. Krystal křišťálu je používán také jako kyvadlo k určování kladů a záporů při našem rozhodování. Křišťálová koule probouzí jasnozřivost a vnímavým lidem slouží k věštění a náhledům do budoucnosti. Pokud tento kámen používáme k meditaci, doporučuje se poloha krystalu špicí vzhůru. Naopak při léčení, zvláště léčení různých blokád, je důležité svádět negativní energii do země, a proto musí špice krystalu směřovat dolů. Srostlice křišťálu by měla být umístěna v každé domácnosti, kde pak působí jako harmonizující prvek a spolu s růženínem a ametystem částečně neutralizuje elektrosmog.
Křišťál je nejčistší forma křemene. Má průzračně čistou barvu a často obsahuje různé inkluze, např. turmalínu, rutilu či sagenitu. Je nabit jemnou, nicméně velmi posilující energií, která nejen zpevňuje tělo, ale zároveň léčí jeho neduhy. Křišťál se doporučuje přikládat na kteroukoliv čakru či místo, které potřebujeme léčit a energeticky podpořit. Masáž křišťálem odstraňuje bolest, záněty a pomáhá léčit celou řadu nemocí. Ve starém Řecku ho vnímali jako zkamenělý led svatých vod, který ani v nejsilnějším žáru neroztaje. Budhismus ho řadil mezi sedm drahocenností, jako kámen duchovního poznání, čistoty a dokonalosti náhledu. V křesťanském pojetí křišťálová koule symbolizuje čisté božské světlo, v němž je obsaženo celé spektrum 7 barev, jak je vidíme po dešti za sluneční záře v podobě duhy, která se nad námi klene na obloze. Křišťál v sobě zosobňuje aspekt čistoty ve všech rovinách a formách. Je to "kámen kamenů" a celá tisíciletí byl považován za účinný mystický předmět s tajemnými magickými schopnostmi.

Více informací na kreativni-mineraly.cz

Mystická síla křišťálu (1. díl)

21.01.2022

Rychlá navigace: