Souvislosti, které všude nenajdete

Mystická síla křišťálu (3. díl)

(3. díl)

Křišťál nás učí se vidět tak, jací skutečně jsme, a tím vytváří vhodné frekvenční podmínky pro odstraňování našich karmických zátěží, jakožto předpokladu našeho konečného vykoupení. Pomáhá nám nalézt v tomto duchu cestu již započatou v mnoha minulých životech. Každou odchylku, která nám brání v naší přirozené cestě, můžeme pomocí křišťálu lépe a ostřeji rozpoznat, řešit a také napravit. K tomu ale také nutně potřebujeme vlastní vůli, úsilí a odhodlání.
Přírodní, ničím neznečištěná podstata křišťálu posiluje naši energii, koncentruje ji, ukládá, přenáší a také přeměňuje. Úspěšně čelí oslabenému duševnímu stavu, duševní nerovnováze, přicházejícímu napětí a nakonec i bolesti a nemoci. Všemu můžeme lépe předcházet také preventivním nošením křišťálu, kontemplací (stav vědomé pozornosti) a meditací s ním. Jestliže nemoc přesto propukne, můžeme křišťálem posilovat postižená místa, která takto uvedeme do souladu s celým organismem a všemi energetickými centry.
Křišťál existuje v rozličných tvarech krystalů, které mají přes svoji univerzálnost v mnohém rozdílné schopnosti, působnost a sílu. Proto záleží jen na naší intuici a zkušenosti pro jaký křišťál se rozhodneme a pro jakou oblast a poruchu určitý typ krystalu použijeme. Při modlitbě, kontemplaci a meditaci se doporučuje poloha krystalu špicí vzhůru, při léčení, zvláště blokád, kde je důležitý svod negativní energie, směřujeme vždy krystal špicí dolů. Křišťál má tu neobyčejnou a univerzální schopnost, že je ho možno účinně použít na všechna energetická centra těla a na potlačení všech bolestí. Pomocí krystalu křišťálu můžeme dále spolehlivě určit i blokády a nemocné oblasti, které jsou v počátečním stadiu a ještě je jako napětí či bolest necítíme. To sice vyžaduje zvýšenou vnímavost, neboť se jedná o jemné chvění, ale i tu v sobě můžeme trpělivým cvičením najít a prohloubit. Krystal je jakoby přitahován magnetem a táhne naši ruku vždy k oblasti, která je nějakým způsobem postižena.
V místě hrdla křišťál pozitivně působí na funkci štítné žlázy, v srdeční oblasti působí pozitivně na srdce, krevní oběh a plíce, v pupečním centru zase na zažívací ústrojí. Zdravotně nejúčinnější síla křišťálu je ovšem v jeho schopnosti tišit neuralgické bolesti. Pomáhá také při nevolnosti, závratích, bolestech hlavy, migréně. Frekvenčně ovlivněná voda ponořeným krystalem v karafě s vodou se doporučuje při kožních nemocech a popáleninách. Při průjmech a žaludeční nevolnosti užíváme vodu vnitřně po douškách. Křišťál pomáhá svojí hojivou energií v léčení následků, ale má daleko větší účinek při odstraňování příčin a podstaty problému.
Bohatá drúza křišťálu by neměla chybět v žádném příbytku, kde je zapotřebí důkladná výměna energie. Zde působí nejen jako harmonický prvek ovlivňující mezilidské vztahy v rodině, ale společně s růženínem a ametystem také jako ochrana před elektrickým smogem a zářením. Kromě toho vyrovnává a neutralizuje patogenní zóny.

Mystická síla křišťálu (3. díl)

23.01.2022

Rychlá navigace: