Souvislosti, které všude nenajdete

Oberežnik

(12. díl)

Symbol využívá nesmírně mocné a silné symboliky. Vypadá jako devíticípá hvězda. Kdo však ví, ten ví. Na hlubší úrovni to jsou tři rovnostranné trojúhelníky. OBEREŽNIK v sobě nese mnoho vrstev sdělení. Je orámovaný v kruhu a tím je zesílena jeho účinnost. Kruh zrcadlí principy a možnosti neohraničenosti, dokonalosti a duchovnosti...
Princip TROJICE obecně popisuje komplexní systémy (Otec/Syn/Duch nebo Tělo/Mysl/Duch, nebo Infomace/Energie/Hmota, nebo Trojjedinost atd. Tři trojúhelníky současně vytváří 9 cípů hvězdy. Devět je numerologicky nejvyšším číslem vůbec, protože pak už se všechna čísla jen a jen opakují. Devět proto odkazuje na nejvyšší hodnoty vývoje člověka. Praslované tuto symboliku propojili se symbolem slunečního vyzařování. Otce Slunce vztáhli k nejvyšším tvůrčím principům v našich životech. OBEREŽNIK (dříve zvaný VESTNIK) přinášel zdraví, radost a chránil štěstí. Nebeská barva odkazuje na hodnoty, které jsou nad námi, zlatá odkazuje na otce Slunce a bílá barva na čistotu a harmonii.

Zkusme se na tento symbol podívat následovně: NAD HLAVOU VIDÍME NÁDHERNĚ MODRÉ NEBE, NA KTERÉM SE KLENE ZLATÉ SLUNCE, KTERÉ VYZAŘUJE TVŮRČÍ TROJÚHELNÍKY – SLUNEČNÍ MERKABU. Je to dokonalá nádhera.

Oberežnik

30.04.2021

Rychlá navigace: