Souvislosti, které všude nenajdete

Odtajněné dokumenty: Projekt SERPO, Výměnný pobyt lidí a mimozemšťanů – 5. díl

(Článek 182)

Každý člen týmu byl poslán do speciálního zařízení umístěného v Camp Perry ve Virginii. Bylo to výcvikové místo zpravodajských služeb. Většina výcviku se uskutečňovala tam, pouze některý speciální výcvik byl prováděn na Sheppard Air Force Base, ve Wichita Falls v Texasu; na Ellsworth AFB v Jižní Dakotě; Dow AFB v Maine a na osamělých místech v Mexiku a Chile. Školení trvalo 167 dní. Členové týmu měli během tohoto období volno jen asi 15 dní, ale byli pečlivě střeženi. Těsně před jejich cestou byl každý člen týmu převezen do kázeňských kasáren Spojených států ve Fort Leavenworth a zavřen v uzamčených celách. To jim zabraňovalo v komunikaci s kýmkoli z vnějšího světa, a každý z nich byl pozorně sledován.

Došlo však ke změně plánů. Od EBEnů jsme dostali zprávu, v níž uvedli, že nechtějí provést výměnu během své první návštěvy na Zemi. Chtěli se nejprve s námi setkat, a pak si naplánovat výměnu osob. To způsobilo mnoho problémů, protože náš tým již byl připraven na výměnu. Poslali jsme naši zprávu zpět, ale nedostali jsme na ni odpověď. V prosinci 1963 poslali EBEnové zprávu potvrzující čas, datum a místo jejich přistání. Ve zprávě bylo uvedeno, že na Zemi přiletí dvě lodě a přistanou na předem dohodnutém místě. Naše vláda však se v této době zabývala smrtí prezidenta Kennedyho. Někteří z nich chtěli zrušit výměnu kvůli jeho smrti, ale prezident Johnson byl o všem informován a rozhodl se pokračovat v této záležitosti, ačkoli nevěřil, že to skutečně nastane.

Náš tým plánoval dvě místa přistání. Jedno krycí na letecké základně Holloman poblíž Alamogorda v Novém Mexiku a další, které bylo skutečným místem přistání, západně od Hollomanu, poblíž jižního vstupu do základny White Sands. První loď EBEnů vstoupila do naší atmosféry odpoledne 24. dubna 1964. Loď přistála na špatném místě, u Socorra v Novém Mexiku. Náš tým je očekával ve White Sands. Byli jsme schopni EBEnům sdělit informaci, že přistáli na nesprávném místě. Druhé plavidlo EBEnů přijalo tuto zprávu a přistáli na správném místě, které jsme jim udali. Na Zemi čekalo 16 vedoucích představitelů americké vlády. Někteří byli politici a někteří byli vyššími státními úředníky, včetně vojenských důstojníků. EBEnové opustili svou loď a šli pod připravený baldachýn. EBEnové předali jako dar své technologie. Měli připraven základní překladač. Vypadal jako nějaký mikrofon s čtecí obrazovkou. Vyššímu úředníkovi Spojených států bylo předáno jedno z těchto zařízení a EBEn měl druhý překladač. Úředníci mluvili do zařízení a obrazovka ukázala písemnou podobu hlasové zprávy, a to jak v jazyku EBEnů, tak v angličtině. Bylo to sice jen nahrubo a bylo těžké pochopit všechno, co bylo řečeno. Ebenové se rozhodli uskutečnit výměnu, ale až následujícího roku. Byl stanoven červenec 1965 a místo bylo určeno na testovací základnu v Nevadě. Plánovači nechtěli zachovat stejnou polohu z obavy, že by nějaká informace mohla uniknout.

Členové výměnného týmu byli drženi na Ft. Leavenworth až do května 1964. Pak je převezli je do tábora Perry. Tým byl izolován na příštích šest měsíců a proběhl stejný výcvik, jaký již absolvovali. Upravili své individuální dovednosti a učili se některé nové schopnosti. To dalo týmu příležitost lépe porozumět jazyku EBEnů. Přestože většina členů týmu měla potíže s výukou jazyka, oba lingvisté z týmu dokázali vylepšit své jazykové schopnosti. V dubnu 1965 byl tým převezen do Ft. Leavenworth a byl zde až do července 1965, kdy byli všichni přepraveni do Nevady. Výměny se zúčastnilo pouze několik vybraných úředníků, ostatní nebyli připraveni pro výměnu týmů. Když přistála loď EBEnů, náš tým byl vzat na palubu. Množství zásob naložených na palubu lodi EBEnů činilo 41 tun vybavení.

Sedm členů programu se vrátilo v roce 1978 a zpráva o akci byla dokončena v roce 1980.

Odtajněné dokumenty: Projekt SERPO, Výměnný pobyt lidí a mimozemšťanů – 5. díl

11.01.2019

Rychlá navigace: