Souvislosti, které všude nenajdete

Praslovanský symbol – duchovní síla

(10. díl)

Symbol DUCHOVNÍ SÍLA je tvořený dvěma barvami. Černou (vyskytuje se i tmavě modrá) a žlutou (zlatou). Zlatá je barvou Slunce, tedy našeho kosmického vyživovatele. Zlatá přináleží Bohům, jak hovoří prastaré texty a černá je barvou Kosmu.
Technicky vzato, bílá ani černá nejsou pravými barvami, neboť obsahují všechny frekvence spektra. Černá i bílá jsou tedy barvami "všeho a ničeho" nebo také "absolutna" či "neomezeného a neprojeveného Veškerenstva". Bílá i černá jsou barvami veškerého potenciálu a nekonečných možností. Tento symbol obsahuje 8 vnitřních prostor, 4 otevřené a 4 uzavřené.

U Praslovanů symbolizoval symbol DUCHOVNÍ SÍLA trvalou proměnu Ducha Člověka a oni ho používali k zesilování své koncentrace. Je spojen s největší moudrostí poznání, tedy s myšlenkou, že CESTA JE CÍL, a že vývoj bytosti pokračuje neustále dál a dál. Naznačuje, že žádná konečná a definitivní meta neexistuje, a že nejvyšší kvalitou vývoje je harmonické prožívání cesty "tady a teď". Symbol DUCHOVNÍ SÍLA má nekonečný charakter a lze s ním zaplňovat veškerý prostor na všechny strany, neustále, dál a dál. Je to dokonalý symbol fraktálního typu.

Praslovanský symbol – duchovní síla

28.04.2021

Rychlá navigace: