Souvislosti, které všude nenajdete

Příběh Williama Morrise, část 19.

(19. část)

Prastaré duše Asgardu, Lemurie a Atlantidy, které obývaly lidská těla, musely začít od znova v zemích mimo vaše kontinenty – v zemi, kterou nazvali "Rodová republika". Přestože byli všichni zraněni tvrdou porážkou, nosili v srdci novou naději, začít znovu růst a vracet se zpět na vaše kontinenty s novými strategiemi. Ztotožnili se se dvěma velkými cíli – osvobodit lidskou bytost a definitivně skončit s Dozorci. Lidé se začali v těchto nových zemích spojovat se "Zdrojem" a začali chápat svou skutečnou minulost a svou velkou důležitost.

Butler teď She-Ki přerušil a řekl, že mluvil s jedním z tamních vůdců a ti nesouhlasili s pomocí lidem ne proto, že by nechtěli, ale protože se báli, že by celá jejich rasa mohla zcela vymizet, jako se to téměř stalo v minulé válce. Kapitán Butler poznamenal, že pochybuje, že paraziti chtějí lidstvo úplně vybít, ale ze všech dosavadních "resetů" byl tento ten, který se jim osvědčil nejlépe. V tomto resetu totiž započali s velkou kontrolou mysli lidí. Lidé byli snadno konfrontováni a pak nahlašováni, že mají nějaký mentální problém a okamžitě posíláni do psychiatrického zařízení, kde byli snadno a úspěšně ovládáni jinými lidmi. "Představ si, že by ses tam vrátil, Williame, a chtěl bys říct všechny zkušenosti a informace odsud. Asi bys vůbec neměl čas to někomu říct. Jednak by ti nevěřili a za druhé by tě rychle poslali do vězení nebo možná přímo na smrt. Vše, co jsem slyšel, mi přineslo mnoho odpovědí, o kterých jsem si ani nepředstavoval, že bych je mohl získat.

Podle Butlera jsme měli tyto ostrovy opustit co nejdříve, strategii přepravy si ale jako obvykle nechal až na konec. Shromáždili jsme celý tým k odjezdu, chystali jsme se opustit tyto země Thotha a nechat za sebou velkou She-ki, která mi dala odpověď na tu nejdůležitější část této hádanky, která se mi dříve zdála být zcela nerozluštitelná. I Butler mi pomohl odpovědět na tisíce otázek, které průběžně vyvstaly. K večeru na nás dolehla podivná noc, jedna z nejpodivnějších, co jsme zažili v těchto zemích. Obloha byla zabarvená nejčistší červenou a vytvářela záři podobnou ohni. Butler poznamenal, že tenhle "oheň" je viditelný, pokud plujete poblíž antarktického prstence. Vypadá to, jako v dálce hořící obří oheň.

Z knihy: The Navigator who crossed the ice walls. Autor: Nos Confunden. Přeložila Zuzi Czech, upravil Ota Veselý

Příběh Williama Morrise, část 19.

15.01.2024

Rychlá navigace: