Souvislosti, které všude nenajdete

Putin: Zelenskyj se pokusil o akci "falešné vlajky" útoku na jadernou elektrárnu

Ruský prezident Vladimir Putin v dalším telefonátu s prezidentem Donaldem J. Trumpem opět vyvrátil tvrzení západních médií, že se jeho armáda dopouští válečných zločinů proti obyvatelům Ukrajiny. Popřel zprávu deníku New York Times, že v bitvě zahynulo 9 000 ruských vojáků, a místo toho uvedl, že jejich počet se pohybuje v "nízkých stovkách", a naprosto odmítl zcestné povídačky o tom, jak ruské čety hromadně přebíhají nebo střílejí své velitele.

"Zelenskyj a Západ dělají tuto propagandu a doufají, že se dostane k ruským vojákům, aby zlomila jejich morálku. Ale jsou to všechno jen ubohé lži. Ruské ozbrojené síly jsou velmi odhodlané a jsou pevně odhodlány bojovat proti korupci, kterou byla infikovaná celá Ukrajina", sdělil údajně Putin Trumpovi. Korupce, o níž hovořil, je spojena i s faktem, že Spojené státy a západní Evropa vybudovaly na ukrajinské půdě laboratoře pro výrobu biologických zbraní a centra pro výzkum toxických chemikálií, aby se vyhnuly soudnímu dohledu a veřejné kontrole, kterým by čelily ve svých vlastních zemích.

Putinovy síly vyhodily do povětří všechny známé biolaboratoře na Ukrajině. Zelenskyj však doposud odmítl poskytnout místa pobytu 19 ukrajinských a západních vědců, kteří pomáhali laboratoře vybudovat a napomáhali vývoji "genocidních zbraní hromadného ničení". Putin Trumpovi řekl, že tito vědci byli z laboratoří staženi před bombardováním. Trvá ale na tom, že Zelenskyj nejen zná jejich totožnost, ale že je ukrývá a chrání. Uvedl také, že Zelenského opakovaně žádal, aby pomohl ukončit konflikt tím, že vydá všechny odpovědné osoby za genocidu a zločiny proti lidstvu.

Na otázku Putina: "Co byste dělal vy, prezidente Trumpe, kdybyste byl na mém místě?" Trump odpověděl: "Přenesl bych třeba ty největší hory, abych je dostal před soud, pokud je všechno, co jste mi řekl, pravda. Jejich zločiny jsou obrovské. Až to uděláte, a já doufám, že se vám to povede, tak ty informace zveřejníme", odpověděl Trump.

Putin také popřel obvinění, že ruští vojáci zaútočili na ukrajinskou Záporožskou jadernou elektrárnu, druhou největší v Evropě. Ruský prezident trval na tom, že temná část ukrajinské armády se pokusila způsobit katastrofální havárii a svalit vinu na Rusko, ve snaze vtáhnout USA a Velkou Británii do přímého konfliktu s ruskými silami. Podle Putina útok zinscenovali ukrajinští vojáci oblečení v ruských uniformách a s ruskými zbraněmi. Když na místo dorazila skutečná ruská armáda, měla potíže rozeznat vlastní personál od ukrajinských podvodníků a mnoho Rusů zde zemřelo při obraně elektrárny, aby bylo zabráněno atomovému výbuchu. "Chci Ukrajinu očistit od zla a ne ozářit celý kontinent", řekl Putin. "Měla to být falešná vlajka", vzkazoval Putin Trumpovi. "Kdyby se to Zelenskému podařilo, vypadala by tato havárie jako Černobyl u táboráku. Ale my už nyní tuto elektrárnu střežíme."

"Putin Trumpa také ujistil, že netouží dobýt Evropu, ale bude pokračovat ve své misi tak dlouho, dokud Zelenskyj nevydá zločince a nebudou zlikvidovány pedofilní lágry, které zamořují Ukrajinu", uvedl zdroj.

Putin: Zelenskyj se pokusil o akci 'falešné vlajky' útoku na jadernou elektrárnu

28.03.2022

Rychlá navigace: