Souvislosti, které všude nenajdete

Ametyst (1. díl)

(1. díl)

Název ametystu je odvozen od řeckého slova "methy" – medovina. Ametyst aktivizuje nejvyšší centra energie 7. čakry. Je kamenem čistoty ducha a meditace, působí jako spojnice duše a duchovních říší. Jeho účinky nás odvádí od materiálních hodnot tohoto světa a povznáší nás k vyššímu duchovnímu poznání. Pomáhá nám objevovat lásku, pokoru, nezištnost a sebeobětování. Těmito vlastnostmi nám otevírá cestu do jiných dimenzí bytí a nových stavů vědomí. Je kamenem inspirace, směřuje naše myšlení k tvořivé činnosti a probouzí v nás intuici. Podporuje ale i střízlivé uvažování, logické myšlení, schopnost neutrality, soudnosti, skromnost, cudnost a zdrženlivost. Má uklidňující účinky a je schopen odstranit z těla negativní energie. Barvy ametystu jsou od světle růžové až po tmavě fialové, indigové a vyvolávají silné léčebné síly. Červený oheň aktivity, modré světlo otevřenosti a spirituální ticho se spojily v ametystu v novou hodnotu. Tento kámen předává "živý klid", ve kterém zanikají všechny obavy a disharmonie a naopak probouzí důvěru a odevzdanost vůči silám Universa.

Ametyst je kámen, který harmonicky vyvažuje energie v čakrách. Povznáší nás k vyššímu duchovnímu poznání. Má mimořádnou ochrannou sílu a svého nositele brání před psychickými útoky proměňováním okolních energií v lásku. Jako přírodní sedativum blokuje geopatogenní zóny i negativní energii prostupující z okolního prostředí. Podporuje spirituální uvědomění a pronikání vědomí do širších souvislostí. Ametyst čistí prostor od negativních vibrací, vyzařuje pozitivní energii a vytváří vhodné místo pro to, aby se člověk vrátil ke zdroji své moci. Uklidňuje nadměrné emoce a usnadňuje přechod do našeho vnitřního středu (absolutního klidu a rovnováhy) tím, že napomáhá k odstraňování zbytečného nepořádku v mysli.

"Účinky všech drahých a léčivých kamenů vznikají a násobí se na základě vašich pozitivních myšlenek."

V případě zájmu o výše prezentovanou ametystovou geodu nebo o další, které jsme pro vás připravili v omezené a finančně zvýhodněné nabídce, nás kontaktujte na mailu lenka@kreativni-mineraly.cz. Získáte zde komplexní informace, jak o nás, tak i o dalších nabízených minerálech.

Ametyst (1. díl)

26.11.2021

Rychlá navigace: