Souvislosti, které všude nenajdete

Ametyst (2. díl)

(2. díl)

Terapeutické použití ametystu má dlouhou a dobře zdokumentovanou historii. Ametyst zvyšuje produkci hormonů, stimuluje sympatický nervový systém a endokrinní žlázy k optimálnímu výkonu. Podporuje okysličování krve a pomáhá při léčbě problémů zažívacího traktu, srdce, žaludku i kůže. Byl používán s velmi dobrými výsledky jako elixír v léčbě artritidy. Přináší emoční stabilitu a buduje naši vnitřní sílu. Odpuzuje parazity a zlepšuje vstřebávání vody. Ametyst je prospěšný při léčbě zánětu hrtanu, mandlí i při bércových vředech. Také pomáhá při odstraňování špatných návyků. Urychluje odvykání od nejrůznějších závislostí, ať už se jedná o kouření, alkohol, drogy či špatná životospráva. Je nápomocen při léčbě nemocí krve. Harmonizuje střevní mikroflóru, sehrává pozitivní roli při cukrovce i při léčbě onemocnění plic. Pomáhá čistit krev, ulevuje od bolesti jak tělesné, tak i duševní. Osvědčil se při odbourávání bolesti hlavy i při problémech s trávením. Přispívá k hormonální rovnováze v těle, pomáhá detoxikovat organismus a posiluje imunitu. Výrazně přispívá k regeneraci buněk a je přírodní uvolňovač stresu. Ametyst také pomáhá stimulovat plodnost a pomáhá řešit patologické stavy spojené s reprodukčními systémy.

Ametyst je krystalický křemen v odstínech jemně fialové až purpurové. Tento drahokam byl tradičně nošen na ochranu před závislostmi a pro uchování střízlivé mysli. Slovo ametyst vychází z řeckého významu "bez opilosti". Ametyst své nositele vždy ochraňoval před jedy a starověcí Egypťané jej používali na ochranu před pocity strachu. Ametyst proslul jako ochrana před sebeklamem a jako ochrana před čarodějnickými silami. Již dlouho je používán k otevírání duchovních center a k rušení psychických bloků v těle. Celá řada léčitelů jej používá pro jeho schopnost soustřeďovat a koncentrovat energii. Drůzy ametystu umístěné v domácnosti zajišťují, aby vzduch a životní síla daného prostoru byly mnohem čistější a pozitivnější. Ametyst umístěný v okně je užitečný při vytlačování negativních energií z domácnosti. Pomáhá překonávat strach a je používán jako snový drahokam, jako "bojovník" proti nespavosti. Ametyst pod vaším polštářem navozuje příjemné sny. Symbolizuje pokoru, upřímnost a duchovní moudrost. Je považován za "kámen na míru" zejména pro lidi ve znamení Vodnáře.

Ametyst je jedním z nejvíce spirituálních minerálních kamenů vůbec

V případě zájmu o výše prezentovanou ametystovou geodu nebo o další, které jsme pro vás připravili v omezené a finančně zvýhodněné nabídce, nás kontaktujte na mailu lenka@kreativni-mineraly.cz. Získáte zde komplexní informace, jak o nás, tak i o dalších nabízených minerálech.

Ametyst (2. díl)

27.11.2021

Rychlá navigace: