Souvislosti, které všude nenajdete

Ametyst (3. díl)

(3. díl)

Ametyst je velmi silným ochranitelským kamenem, který neutralizuje psychické disharmonie a stresy. Podporuje naše soustředění a je skvělým pomocníkem při meditacích, jelikož nám pomáhá oprostit se od každodenních starostí a dovoluje nám se ponořit velmi hluboko do meditačního stavu. Proto používání ametystu při meditacích zintenzivňuje duchovní vjemy. Zmírňuje stavy strachu, vzteku, smutku a lítosti. V jeho přítomnosti dokážeme snadněji rozpouštět deprese. Zlepšuje paměť a působí jak na psychické, tak i duševní a duchovní úrovni. Kromě toho, že přináší uklidnění, působí blahodárně i na naši koncentraci. Je skvělým pomocníkem při učení nových věcí a při studiu, protože pomáhá se lépe soustředit. Pokud máme problém se stanovováním reálných cílů, pak je to právě ametyst, který nám svojí přítomností může výrazně pomoci, protože posiluje naši vůli. Výrazně přispívá k uklidnění emocí v domácnosti, kde existují nadměrné argumentace, hádky a nedorozumění. Pokud ve vašem životě procházíte intenzivně emocionálním obdobím, doporučuje se nosit ametyst v kapse nebo mít pár kamínků v autě. Ametyst se v kombinaci s růženínem a křišťálem také používá na čistění negativních energií a elektrosmogu.

Ametyst otevírá cestu k novým myšlenkám, vjemům a vizím. Dokáže také řídit tok energie ve všech čakrách. Tmavě modré/purpurové krystaly se používají k léčbě nerovnováhy v čakře třetího oka. Tato barva je barvou ticha, tajemství, moudrosti, ale i bystrého úsudku. Pomáhá otevírat korunní čakru v horní části hlavy – bránu k celému Vesmíru, která je mimo naše tělo. Usměrňuje a řídí to, co si myslíme a jak reagujeme na svět kolem nás. Aktivizuje zdroj naší víry i naší spirituality a spojuje nás s vyššími úrovněmi naší existence. Je zdrojem univerzální energie a Pravdy. Pomáhá harmonizovat a uvádět do rovnováhy korunní čakru a tím i všechny naše energie. Díky tomu vnímáme věci takové, jaké opravdu jsou. Případné neúspěchy pak přijímáme s klidným nadhledem, protože víme, že jsou nezbytnou součástí našeho života. Zejména světle fialové krystaly plynule upravují nevyváženost korunní čakry.

Protože fialové paprsky mají univerzální životní sílu magie, snů a inspirace, patří ametyst k nejspirituálnějším kamenům. Přináší božskou lásku a nabízí vhled do skutečné podstaty člověka. Otevírá cestu pro rozvoj intuice a podporuje naše tělesné vlohy. Ametyst udržuje rovnováhu mezi "vysokým a nízkým" a zvyšuje naše citové soustředění. Přeměňuje nižší energie ve vibrace vyšší a ve vibrace duchovní éterické říše. Odvrací myšlenky od všeho světského směrem k uklidňujícímu hlubšímu poznání. Na nejjemnější úrovni udržuje ametyst rovnováhu mezi tělesným, duševním a emocionálním tělem a současně zajišťuje jejich propojení. Čistí auru a proměňuje negativní energii v pozitivní. Je zdrojem léčivé síly pro lidi, zvířata, rostliny, ale i pro jiné krystaly.

Při výběru toho pro vás správného, důležitého a prospěšného kamene se řiďte hlavně svoji  intuicí a naslouchejte hlasu svého srdce. Takový kámen vás sám tiše, ale naléhavě osloví.

V případě zájmu o výše prezentovanou ametystovou geodu nebo o další, které jsme pro vás připravili v omezené a finančně zvýhodněné nabídce, nás kontaktujte na mailu lenka@kreativni-mineraly.cz. Získáte zde komplexní informace, jak o nás, tak i o dalších nabízených minerálech.

Ametyst (3. díl)

28.11.2021

Rychlá navigace: