Souvislosti, které všude nenajdete

"Ať už se ke mně lidé dostanou jakkoli, budou stejně vítáni, protože cesta, kterou se vydají je z každé strany má." Kršna - Bhagavadgíta

(Článek 44)

Mnozí v dnešní době spojují slovo Gnóze s kolekcí textů nalezenou v pouštích Blízkého východu v Nag Hammádí nebo se Svitky od Mrtvého Moře. Nicméně pravdou je, že tyto texty a mnohé další jsou pouze malou částí mnohem staršího, rozšířenějšího hnutí, které ale nemůže být vystopované pouze fyzickou evidencí, ale opravdu může být poznané pouze přes probuzené vědomí a zkušenosti nezískané pouze v tomto fyzickém světě, ale zejména ve svých vnitřních světech a to prostřednictvím technik, jako například meditace, snová jóga a další.

Existuje jedno všudypřítomné poznání, ale jeho pravá forma a význam je spícím vědomím lidstva vnímán pouze mlhavě. Právě proto, z času na čas, přijdou poslové jako Buddha, Ježíš, Mohamed, Quetzalcoatl, Krišna a mnoho dalších, kteří ho objasňují. Všichni učili Gnózi, ale podle potřeb doby a místa.

Gnóze, je univerzální pro celé lidstvo a je tím nejpodstatnějším "poznáním", které vychází ze zkušenosti objektivní reality, obecně prožité těmi, kteří se úplně probudili a hluboce se ponořili do svého podvědomí.

Musíme opustit klamavou mysl, do které jsme uzavřeni, prostřednictvím čehož jsme dezorientovaní, zotročení a všichni nesmírně trpíme. Naše klamné představy způsobují velké utrpení a brání nám ve vidění skutečné pravdy. Návod jak zažít skutečnou realitu je jasný a existoval po tisíciletí. Pravé gnostické vědomé poznání může proudit jen bez separace, politických dogmat, fanatismu, sektářství a fanatických náboženství. Gnóze pochází z absolutní nejčistší božskosti a nemůže být uvězněná v omezených konceptech intelektu nebo prostého přesvědčení.

Znaky pravé Gnóze můžeme uvidět v největších světových bytostech: hluboký soucit, pronikavá moudrost a jiskřivá inteligence.

Více informací na: www.bezleku.cz
Kniha: Osvoboďte zakletou princeznu, svoji duši

Gnóze

21.08.2018

Rychlá navigace: