Souvislosti, které všude nenajdete

Europoslanec MUDr. Ivan David: Říše EU, nad kterou zapadá slunce (3. část)

(3. část)

Koordinátoři jednotlivých frakcí v europarlamentu (až na mne) se emotivně zaklínali potřebou srazit Rusko na kolena sankcemi, ať to stojí, co to stojí. Způsob myšlení, či spíše nemyšlení, se kterým se setkávám v Evropském parlamentu, mě nepřestává překvapovat. Taková míra loajality, konformity, s jakou se setkáváme v tomto tělese, je i v Poslanecké sněmovně zatím nedosažitelná. Připomíná mi to silně případ havárie letadla korejských aerolinií, jehož posádka i cestující zahynuli jen proto, že si služebně níže postavení piloti netroufali polemizovat s šéfpilotem, který se zásadně zmýlil, protože nerozpoznal poruchu jednoho z přístrojů. Raději všichni zahynuli, než by polemizovali se šéfem. Podrobné šetření havárie ukázalo, že v korejské společnosti má stále šéf tak obrovskou autoritu, že si mu nikdo nedovolí oponovat ani ve smrtelném riziku.

Takových příkladů vražedné konformity je v Evropském parlamentu bezpočet, ale zaměřím se na sebevraždu zvanou Green Deal. Tento "projekt" či "strategie", jak tomu říkají, byl stvořen v Evropské komisi, ambiciózně zdokonalen v Evropském parlamentu v poměru asi 500:200 a odsouhlasen Evropskou radou unijních premiérů včetně Andreje Babiše. "Vědecké základy" Green Deal neobstojí ani z hlediska znalostí ze základní školy. Dopady záměrů rozpracovaných do detailu včetně sankcí pro státy neplnící úkoly neprošly naprosto žádnou oponenturou. Po škodách způsobených Covidem včetně "boje" proti němu a škodách způsobených sankcemi proti Rusku (a EU) někteří naivní ekonomové soudí, že Green Deal bude opuštěn, protože by prohloubil úpadek hospodářství. Mýlí se. Green Deal nebude opuštěn, protože EU dávno opustil zdravý rozum (a veškeré počínání v sobě nese skrytý zámět elit). I současná ministryně životního prostředí Ing. Bc. Anna Hubáčková (KDU-ČSL) se ohradila, že Green Deal musí být splněn stůj co stůj.

Georgij Valentinovič Plechanov byl marxistický filosof odmítající revoluci, tedy jaksi konzervativní. Ve svém nejznámějším díle "O úloze osobnosti v dějinách" tvrdil, že když se ve společnosti nakupí problémy a dochází ke krizi, určitě se objeví osobnost, která společnost z krize vyvede. Pokud se mýlil, tak potěš pánbůh.

Psáno 2. 3. 2022 pro Novou republiku a předáno na Protiproud

Europoslanec MUDr. Ivan David: Říše EU, nad kterou zapadá slunce (3. část)

13.03.2022

Rychlá navigace: