Souvislosti, které všude nenajdete

Lakmusový papírek (1. díl)

Dnes už musí být jasné všem lidem bez rozdílu, že svět dospěl do svého konečného stádia. Zemětřesení, tornáda, sesuvy půdy a záplavy jsou tak časté, že nemohou být přírodního původu ani omylem. Povodně v poušti? Sníh v arabském světě? To je přece úplně normální, ne? V posledním měsíci se v Americe každý den stala nějaká železniční nehoda. Při té první v Ohiu z toho byli všichni v šoku a dnes už to každému přijde jako úplně normální, přestože při každé z nich vždy vytekly do přírody nepředstavitelné hektolitry nějaké příšerně nebezpečné chemikálie. Kam pořád vozí takové množství jedů? Proč vykolejí vždy jen vlaky, které vozí chemikálie? Takže všichni se asi shodneme na tom, že je to zřejmě už závěrečné dějství. Na čem se ale určitě neshodneme, jsou příčiny, proč se to děje, neshodneme se určitě ani na tom, kdo to způsobuje a už vůbec se neshodneme na tom, k čemu to povede a jak to skončí.
Apokalyptici ohlašují konec světa bez jakékoliv naděje na budoucnost.
Skeptici, pesimisté a realisté, což je v zásadě stejná verbež, vidí jen to špatné, nechtějí se na události podívat z jiné strany, protože se bojí, aby se nenechali napálit, aby neskočili na špek nějakému podvodníkovi, a aby pak nakonec nebyli zesměšněni jako naivní důvěřivci. My všichni ostatní, co máme víru ve světlé zítřky, to vidíme jinak. Čím horší to právě teď je, tím blíže se dostáváme k bodu, na který všichni netrpělivě a dost dlouhou dobu čekáme. První odvážlivci pouští do éteru termíny, což je vzhledem ke špatným zkušenostem velmi odvážný počin. Přesto to signalizuje, že se něco velmi nadějného blíží. Skoro bych si troufl napsat, že už je cítit vodu ve vzduchu, jako před pořádným lijákem. Ale víte, jak to je, v těch obřích měřítcích je výraz "teď" velmi relativní, světové události mají setrvačnost letadlové lodě.
Stav bankovního systému už teď překonal poslední finanční krizi v roce 2008, což znamená, že jsme za bodem zvratu a čeká nás jen strmý volný pád. Před 15 lety měli ještě zločinci způsob, jak to zvrátit. Dotiskli si pár biliónů nekrytých dolarů a chvíli jim to vydrželo; ale to už teď nemohou, navíc polovina světa se od dolaru odvrátila. Takže nejenže skončil petrodolar, ale dolar skončil i jako rezervní měna, a to je opravdu konec světa tak, jak jsme ho znali doposud. Kvantový bankovní systém už má naštěstí za sebou docela dlouhé testovací zkušební období, při kterém se odladily všechny možné problémy, ale teď už funguje na pozadí rutinně. Můžeme to vidět i na takové banalitě, jakou je rychlost bankovních transakcí, a to i mezinárodních. Vláda utahuje šrouby, až se z ní kouří, každý den posouvá hranice absurdity a překračuje všechny červené čáry, za které se nikdo nikdy neměl dostat. Jestli to dělá proto, že chce tento národ co nejrychleji zničit, nebo co nejrychleji probudit, je to jediné, co stále nevíme. V každém případě jim to jde fantasticky a v této disciplíně je toto demoliční komando jedno z nejlepších na světě. A co na to Švejci? Nic. Já osobně považuji za úplně největší fiasko a ostudu našeho národa, že jsme si nechali líbit plošné okradení důchodců. To měla být ta poslední kapka, na základě které měla okamžitě začít generální stávka, blokáda všech vládních institucí, televize, a to v celostátním měřítku. Podívejte se, jak reagovali Francouzi na důchodovou reformu, která je o tomtéž! Nejen Paříž, ale celá Francie je na nohou a v plamenech! To je jedno, že tím stejně Makaróna nesesadí, ale aspoň mají čisté svědomí, že pro to udělali maximum. Demonstrace přerostly plynule v další francouzskou revoluci, a to je přesně to, co jsem očekával i od nás. Jako národ jsme udělali největší možnou odpornost tím, že jsme dovolili těm gaunerům, aby legálně okradli nejslabší a nejbezbrannější skupinu našich babiček a dědečků a nepostavili jsme se za ně! Povinností všech dětí by mělo být, že se postarají o své rodiče. A to jsme neudělali! Chce se mi zvracet z tohohle přizdisráčského zakomplexovaného a impotentního národa!!!

Podle: https://kresadlo.com/lakmusovy-papirek

Lakmusový papírek (1. díl)

07.06.2023

Rychlá navigace: