Souvislosti, které všude nenajdete

Magnetoterapie – brána ke zdraví a dlouhověkosti (4. díl)

(4. díl)

Člověk v minulosti pozorně naslouchal rytmům přírody, rozuměl jim a ctil je. Moderní doba sice přinesla mnohé technické vymoženosti a "vylepšení", která člověku usnadňují život a práci, ale všudypřítomné ignorantství vůči přírodním zákonům přináší lidem i plíživou zkázu. Naše celková magnetická bilance úzce souvisí s našimi biorytmy. Základní biorytmy se řídí 24 hodinovým cyklem a zodpovídají za celou řadu biologických funkcí – tělesnou teplotu, tlak krve, hladinu hormonů i za naši náladu. Jedním z prohřešků proti přirozenému přírodnímu stavu je nadměrné používání umělého světla (neonové trubice, výbojky, elektrické světlo, noční směny, dlouhé ponocování, dlouhé sledování televize. To vše přináší totální rozpad časových struktur. Tvůrce Vesmíru dobře věděl, proč stvořil den a noc, odpočinek a spánek po dlouhé námaze. Jakmile se snese šero, přebírá totiž funkci vnitřní látkové výměny melatonin – hormon spánku. Pokud budeme porušovat geofyzikální a kosmický řád, pak se nemůžeme divit, že často trpíme nejrůznějšími poruchami, včetně poruchy spánku. Rytmus dne a noci nám ukazuje celé spektrum souvislostí, kterým biologický život podléhá. Každičká buňka našeho těla reaguje na změny světelného spektra. Onemocní-li lidské tělo, je to především důsledek nedodržování přírodních a vesmírných zákonitostí a nerespektování životních biorytmů. Nemoc v této souvislosti je výrazem jemnohmotné nerovnováhy projevující se patologickými tělesnými, mentálními a duchovními symptomy.

Světlo na jedné straně a vědomí na straně druhé se starají o naši duševní rovnováhu, celkové rozpoložení i o fyzický zdravotní stav. Nedostatek světla nás obírá jak o energii, tak i dobrou náladu. Když zazáří sluníčko, "rozkvete" a ihned se rozjasní naše duše i srdce. Přirozené procesy v našem těle stále více porušujeme nerespektováním ročních období (stravování nesezonních plodin, trávení dovolené ad.). Sezónní zvláštnosti a děje vytvořily za minulá staletí vnitřní biologické hodiny a nedodržování přirozených sezonních dějů vytváří z hlediska našeho zdraví, naší odolnosti a vitality patologické abnormality. Také nepřirozená hladina hlučnosti a narušování přirozené zóny klidu a cyklu přirozené aktivity a uvolnění způsobuje enormní podráždění, vyčerpání či deprese. Bombardování těla povzbuzujícími prostředky – káva, nikotin, léky, čokoláda snadno přejde v syndrom vyhoření nebo v chronický únavový syndrom a proto má také většina civilizačních onemocnění psychosomatický původ v důsledku nejrůznějšího porušování biorytmů.

Místo velmi prospěšného otužování většina lidí volí přetopenou místnost či zapnutou klimatizaci. Obě tyto tendence potlačují naší přirozenou odolnost a podlamují naší schopnost pružné přizpůsobivosti. Nerespektování biorytmů má za následek zhoršení zdravotního stavu, nervovou labilitu, zažívací potíže, poruchy plodnosti i poruchy spánku. Pomoct vám částečně může respektování našeho biorytmu či pracovní doby našich orgánů během základního 24 hodinového cyklu.

1 - 3 játra, 3 - 5 plíce, 5 - 7 tlusté střevo, 7 - 9 žaludek, 9 - 11 slezina a slinivka, 11 - 13 srdce, 13 - 15 tenké střevo, 15 - 17 močový měchýř, 17 - 19 ledviny, 19 - 21 mozek, 21 - 23 pohlavní orgány, 23 - 1 žlučník.

Jakmile uvedete svůj životní rytmus do harmonie s vesmírným rytmem a zákonitostmi, váš život se stane zdravějším, spokojenějším a hodnotnějším. Také aplikování magnetoterapie v souladu s biorytmy jednotlivých orgánů (v době jejich pracovní činnosti) zvyšuje účinek a efektivnost této terapie.

Zdroj: bionet.cz

Magnetoterapie – brána ke zdraví a dlouhověkosti (4. díl)

25.05.2021

Rychlá navigace: