Souvislosti, které všude nenajdete

Magnetoterapie – brána ke zdraví a dlouhověkosti (7. díl)

(7. díl)

Jaké jsou vlastně hlavní účinky magnetoterapie obecně? Základní vlastností této přirozené a úspěšné metody je regenerace buněk, tedy regenerace tkání, orgánů a celého lidského těla, ale i zvířecích tkání a rostlinných buněčných struktur. Pomocí magnetických pulzů lze dokonce úspěšně podpořit regeneraci periferních nervů. Takový nerv regeneruje díky pulznímu magnetickému poli 3x rychleji, než ten, který nebyl vystaven magnetickému poli. Značné množství populace trpí bolestmi, které bývají vyvolány degenerativními změnami na kloubech, na páteři, revmatickým onemocněním, dnou či otoky končetin. Tyto zdravotní problémy jsou často doprovázeny omezenou pohyblivostí a bolestí, ale i ztrátou sebejistoty, stavy úzkosti a sníženou mentální výkonností. Na základě regenerace buněk dochází k zamezení nadměrného opotřebování kloubního maziva a obnovení poškozené tkáně, a tak dochází k postupné nápravě zdravotního problému a k odeznění nemoci. Pulzní magnetoterapie pomáhá nejen při degenerativních obtížích kloubů, ale i měkkých tkání. Magnetoterapie je pomocníkem nejen při regeneraci našich hmotných těl, ale přispívá i k regeneraci zraněných duší.

Další důležitou ozdravující vlastností pulzní magnetoterapie je protizánětlivý efekt. To se projevuje u všech nemocí zánětlivého původu. Působením magnetických pulzů se zintenzivňuje protizánětlivý proces fagocytózy a také se zvyšuje produkce superoxidů, tyto pozitivní projevy naší imunity dohromady v exponované oblasti způsobují urychlené potlačení patologické bakteriální flóry. Životu nepřátelští mikrobi, jenž jsou vystaveni účinkům magnetického pole, jsou oslabováni, ztrácí svoji patogenitu i reprodukční schopnosti. Tyto skvělé účinky pulzní magnetoterapie zaznamenaly vědecké studie jak u akutních zánětů, tak i u chronických onemocnění. Tímto způsobem se přirozeně a výrazně posiluje celková imunita lidského, ale i zvířecího organismu.

Dalším velmi vyhledávaným účinkem pulzní magnetoterapie je protibolestivý – analgetický efekt. Je to velmi ceněný efekt, který oceňují jak bezradné maminky u plačících kojenců, tak i všichni trpící nezvladatelnými bolestmi. Tato pozitivní vlastnost bývá často jednou z rozhodujících motivací pro pořízení si vlastního magnetoterapeutického přístroje. Magnetické pulzy přístrojů řady "Renaissance" potlačují bolesti zřejmě tím, že svým působením vytváří endomorfiny, což jsou přirozeně vzniklá analgetika, která produkuje náš organismus. Mechanizmus analgetického působení magnetoterapie je zintenzívněn také tím, že se zprůchodňuje průtočnost krve v drobných kapilárách. Tím dochází k odplavování toxických a blokujících látek a částeček v kapilárách, které svým tlakem způsobují bolest.

Zdroj: bionet.cz

Magnetoterapie – brána ke zdraví a dlouhověkosti (7. díl)

02.06.2021

Rychlá navigace: