Souvislosti, které všude nenajdete

Magnetoterapie – brána ke zdraví a dlouhověkosti: Ankylozující spondylitida – Bechtěrevova choroba (2. část)

(16. díl)

Základním principem působení pulzní magnetoterapie je generování elektromagnetických pulzů, které pronikají do místa cílené aplikace. Pulzy svými speciálními biotropními parametry (frekvence, tvar, intenzita) pozitivně ovlivňují zdravotní obtíže. Pulzní magnetoterapie pomáhá:

  • tlumit bolesti
  • působit proti zánětům a otokům
  • pomáhá zlepšovat hybnost a zpomalovat další poškozování kloubů

Díky jednoduchému ovládání lze magnetoterapii aplikovat i v domácí péči. Jedná se o řešení bez zbytečného navyšování dalších léků. Je to bezpečná a neinvazivní metoda.

Účinky a pozitivní efekty pulzní magnetoterapie u Bechtěrevovy choroby potvrzuje řada klinických studií od významných vědeckých autorit a renomovaných institucí, které jsou podloženy mnoha poznatky. Například klinická studie z roku 1999 provedená autory působící na katedře neurologie a neurochirurgie Státní zdravotní univerzity v Petrohradu prokazuje, že pulzní terapie je efektivní metoda pro léčbu pacientů se spondylogenním onemocněním nervového systému. Ze shromážděných dat vyplývá, že pulzní magnetoterapie díky svému analgetickému účinku pomáhá zmírňovat potíže Bechtěrevovy choroby.

Pozitivní efekty aplikace pulzního magnetického pole a stanovení optimálních parametrů pulzní magnetoterapie pro jejich léčbu, zjišťovala i rozsáhlá studie na 255 pacientech (Skoromets & Nikitina, 1999, jejíž výsledky byly publikovány ve vědeckém časopise Neuroscience and Behavioral Physiology).

V této studii z 255 pacientů 163 absolvovalo léčbu prostřednictvím pulzní magnetoterapií a 92 prošlo tradiční léčbou. K posouzení mechanizmů terapeutických účinků pulzní magnetoterapie byl zkoumán rentgen páteře, elektromyografie, termografie i testy oxidace lipidů. Na základě výsledků byl zaznamenán projev paramagnetismu u volných radikálů. Paramagnetismus je forma magnetismu, která se "aktivuje" jen v přítomnosti jiného vnějšího magnetického pole. To dokazuje vliv pulzního magnetického pole na biologické reakce zahrnující volné radikály, konkrétně oxidaci volného radikálu lipidu.

Tato studie došla k závěru, že pulzní magnetoterapie je efektivní metoda pro léčbu pacientů se spondylogenním onemocněním nervového systému. Za optimální léčivou frekvenci tato studie považuje 1 Hz. Výsledky studie potvrdily, že pulzní magnetoterapie je efektivní metoda pro léčbu pacientů s neurologickými následky degenerativně dystrofických lézí páteře, což potvrzuje i zkrácená doba léčby u řady pacientů. Účinek pulzních magnetoterapeutických přístrojů řady "Renaissance" generujících stejné frekvence se osvědčil jako efektivní regenerační metoda a tyto pulzní magnetoterapeutické přístroje mohou být velmi prospěšné pro pacienty s diagnózou Bechtěrevovy nemoci.

Zdroj: Skoromets, A. A. & Nikitina, V. V. (1999) Magnetic stimulation in the recuperative therapy of patients with spondylogenic diseases of the nervous system. Neuroscience And Behavioral Physiology. 29 (2), 211–215.

Magnetoterapie – brána ke zdraví a dlouhověkosti: Ankylozující spondylitida – Bechtěrevova choroba (2. část)

Zdroj: bionet.cz

14.11.2021

Rychlá navigace: