Souvislosti, které všude nenajdete

Medicína – nelítostný stroj na vydělávání peněz (3. část)

(3. část)

Před rokem 1980 byla většina klinického výzkumu financovaná národním institutem zdraví. Během 90-tých let se většina tohoto výzkumu stáhla z univerzit a přesunula se do ziskových výzkumných organizací. Tím ovšem dostali farmaceutické společnosti prakticky naprostou a neomezenou kontrolu nad tímto výzkumem. Mohou tak provádět studie, schvalovat jejich výsledky a mít nad celým procesem absolutní kontrolu. Dokonce ani autoři nejdůležitějších článků publikovaných v těch nejlepších žurnálech nemají volný přístup k určitým informacím a nemají žádnou kontrolu nad publikovanými texty.

Tak si to shrňme: Farmaceutický průmysl nejprve získal kontrolu nad vzdělávacím systémem, poté dal AMA moc k vyloučení všech "alternativních" lékařů z praxe, převzal celý testovací proces léků, a intenzivně ovlivňoval lékařské publikace, které hodnotí jejich léky. Nakonec Big Pharma rozšířila svou kontrolu i na celostátní úřad, aby nebránil potvrzování bezpečnosti a efektivnosti léků. A tak se AMA stala celosvětovým agresivním monopolem v medicíně.

A na závěr se podívejme na onen husarský kousek, kterým se jim podařilo zcela vyšachovat veškeré přírodní alternativní přístupy k léčbě a zdraví. Cokoliv, co pochází z přírody, nemůže být patentováno. Aby mohla být ale jakýkoliv látka či prostředek oficiálně schválena agenturou FDA (Food and Drug Administration) jako bezpečná a efektivní pro uvedení na trh, musí nejdříve projít velmi nákladným procesem testování. Pokud má nějaká firma ale utratit 20 mil. USD a více na testování látky z přírody, kterou posléze nemůže patentovat, tak tyto testy z ekonomických důvodů neprovedou. Nebudou mít o něco takového zájem. Každý by potom mohl na základě jejich výzkumu a testů onu přírodní látku prodávat a užívat. FDA si tedy prosadila: "Je nelegální užívat jakoukoliv látku, pokud nebyla testována na efektivnost a bezpečnost.". Nic z přírody, bez ohledu na to, jak efektivní to může být, nebude podle FDA prokázáno jako bezpečné a efektivní, protože nebude nikdo, kdo by byl ochotný utratit tak velké peníze na požadované testování. Tudíž vše z přírody bude vždy FDA odsouzeno do propadliště jako neprokázané léčivo a tudíž nevhodné...

Tak jsme bohužel skončili znovu u peněz. Z medicíny se stal dravčí, odporný a nehumanní byznys. Dnes zde máme již 3. až 4. generaci lékařů, kteří si myslí, že jediné, co nás může uzdravit jsou chemické patentované léky a operace, a že strava se zdravím v podstatě nijak moc nesouvisí a ostatní přírodní metody, bylinky a alternativní léčby jsou pro ně nevědeckým a neprokázaným šarlatánstvím. A i kdybychom narazili na nějakého "rozumného lékaře", který by nám něco alternativního doporučil, vlastně ani nemáme systém, jak ho za to odměnit. Nejsou placeni za uzdravení, ale za předepisování léků. Na pacienta mají vyhrazen velmi krátký čas, takže pátrat po skutečné příčině jejich problémů není prakticky proveditelné, natož pak ještě vysvětlovat pacientovi nutnost zdravého životního stylu či důležitost stravy, pozitivního myšlení a ještě ho v tom podporovat.

Dalším chytákem, jak donutit lékaře držet se léčebných protokolů nadiktovaných Big Pharma, je jejich členství v lékařské komoře. Jakmile by lékař nedodržoval jejich postupy a procedury, přijde jejich vyloučení z lékařské komory. A to by pro něj v podstatě znamenalo, že již nebude moci praktikovat medicínu a celé své studium a praxi by mohl pak pověsit na hřebík. V tomto Systému není nikdo, kdo by měl větší zájem na našem zdraví, než VY SAMI! Nepředávejme proto odpovědnost za své zdraví těmto zvráceným a zotročeným obchodníkům. Nemusí mít stejný cíl jako vy. Vždy si sežeňte názor více odborníků a vězte, že existuje i spousta jiných alternativních přístupů k uzdravení těla i ducha a slovo šarlatánství tu bylo vymyšleno Big Pharmou ne pro naši ochranu, ale pro vyřazení historicky tradiční léčby jako obrovské konkurence.

Medicína – nelítostný stroj na vydělávání peněz (3. část)

29.04.2024

Rychlá navigace: