Souvislosti, které všude nenajdete

Měli byste vědět – 30. část: Jen velmi málo z takzvaných alergií jsou skutečné alergie

U většiny alergií se jedná při bližším pohledu o reakce nesnášenlivosti, které se prostě projeví alergicky. Organismus, který je až po okraj plný jedů a jeho orgány na základě vzájemného propojení více faktorů nemohou již dále správně pracovat. Jestliže ledviny, játra a střeva nemohou již vykonávat svou vylučovací a detoxikační funkci, bude každé tělo reagovat "alergicky" na vše možné: potraviny, pyly, prach, zvířecí chlupy a ostatní látky. Kdyby byl organismus v rovnováze, snadno by se s těmito látkami vypořádal!

Napadení kvasinkami = otrava těžkými kovy. Napadení kvasinkami je téměř ve všech případech důsledkem otravy těžkými kovy. Všechny jmenované symptomy odpovídají těm, které pacient udává v případě otravy těžkými kovy. Nejnebezpečnější těžké kovy jsou kovy, používané ve stomatologii, a to především amalgám a palladium. Institut pro přírodní léčení zjistil v rámci jedné amalgámové studie, že 90 % pacientů trpělo napadením střev kvasinkami, které zmizely pouze v případě, když byly z organismu odstraněny těžké kovy a příčina otravy – amalgámové plomby. Kandida a jiné kvasinky jsou typickým důsledkem otrav těžkými kovy. Těžké kovy jsou vstřebávány kvasinkami, a toto kvasinkové onemocnění si tělo našlo, aby nedošlo k průniku těžkých kovů z pojivových tkání do mozku (největší příčina všech nervových onemocnění od Alzhaimera až po Parkinsona). Paradoxně, pokud zničíme kvasinky prostředky proti plísním, těžké kovy se uvolní a putují do mozku nebo do páteře, což je často nevratná a závažná změna. Proto je většina zásahů proti těmto kvasinkám z hlediska Dr. Klinghardta a Dr. Raue nesprávná. Nejdříve by se měly odstranit těžké kovy z těla a potom pokud by to bylo ještě nutné, dodatečně ošetřit pacienty protikvasinkovými prostředky a nikoli naopak!

Rtuť – častá příčina tumoru a psychózy. Téměř každý tumor, který Dr. Klinghardt vyšetřoval na rtuť, obsahoval vyšší podíl rtuti než jeho okolí. Tumory jsou dalším velmi častým řešením organismu, jak ukládat rtuť, aby se nedostala do mozku. Rtuť vyvolává psychické změny a to znamená, že mnozí lidé někdy nemají žádné zjevné příznaky, pouze degeneruje jejich psychika. Stávají se zcela jinými, než byli v době, kdy rtuť v mozku neměli. Pokud tedy chcete zjistit, kým skutečně jste, pak byste měli nejprve odstranit ze svého organismu rtuť. Budete se divit, kdo se najednou objeví! Většinou se "vyloupnou" mnohem láskyplnější, mírnější, příjemnější a inteligentnější lidé. Rtuť a cín mají jako jediné těžké kovy schopnost imigrovat do autonomních nervových vláken a ničí za sebou dopravní kanál. Proto jsou amalgámem otrávená nervová vlákna sice živá, ale ochromená. To se projevuje tím, že organismus již většinou nereaguje na terapii, která by měla autonomnímu nervovému systému pomoci.

Detoxikace těžkých kovů. Velmi vysoké procento obyvatelstva trpí otravami těžkými kovy a v důsledku toho i alergiemi a zamořením střev kvasinkami kandida. Bez vyloučení těchto zrádných jedů je jakákoli další terapie jen stěží možná. Zvláště rtuť blokuje v nervových buňkách vylučování ostatních jedů z životního prostředí a brání přirozenému fungování vegetativního nervového systému. Existuje celá řada metod, které pomáhají těžké kovy z lidského organismu vyloučit. Řada z nich však nedodrží to, co slibují. Podstatou vylučování je podpora jater a ledvin, protože právě ony vykonávají hlavní práci. Ledvinové membrány ale opuchnou, když se dostanou do kontaktu se rtutí. Když játra rtuť vyloučí, dostane se přes žlučové cesty do tenkého střeva. Tam se váže na různé látky a je následně vstřebávána zpět a žilami dopravována opět do jater. Odsud se pak dostane opět do střeva a zase zpět do jater, takže vznikne jakýsi koloběh. Aby byl znemožněn, jsou podávány vysoké dávky řasy Chlorella pyrenoidosa (ještě medvědí česnek a koriandr). Je to řasa, která má membránu, absorbující těžké kovy jako houba a váže je, dokonce i olovo, nikl, kadmium, zlato, platinu a palladium – všechno kovy, které se používají ve stomatologii. Pokud člověk užívá chlorellu, nemůže být těžký kov ve střevě znovu resorbován zpět. Proto bývají při její konzumaci náhle naměřeny ve stolici vysoké dávky těžkých kovů. To lze prokázat analýzou stolice. Celý proces odkovení je ještě dobré podpořit výplachy střeva.

Jen velmi málo z takzvaných alergií jsou skutečné alergie

16.09.2019

Rychlá navigace: