Souvislosti, které všude nenajdete

Měli byste vědět – 31. část: Otrava číhá v našich buňkách

Tažní ptáci, kteří na podzim odlétají ze střední Evropy do severní Afriky, často během letu v polovině cesty padají a zůstávají ležet na zemi mrtví. Po vyšetření jejich těl bylo zjištěno, že je jejich organismus otráven herbicidy, fungicidy, pesticidy a podobnými látkami ze zemědělství, nebo také těžkými kovy. Tito ptáci odlétají s plnými tukovými buňkami, v nichž jsou tyto jedy dobře "uklizené". Tento tuk je však během letu spotřebován, jedy se uvolňují a poškozují nervový systém. Ptáci spadnou a zahynou. Berte tento příklad jako varování a začněte systematicky a pod kontrolou svoje tělo pročišťovat dřív, než bude příliš pozdě!

Vyčistěte vylučovací orgány. Jako první věc je třeba co nejvíce vyčistit všechny vylučovací orgány, aby se vaše tělo stačilo zbavit, při vaší intenzivní detoxikaci, všech metabolitů, škodlivin, toxinů a kyselých solí, co nejšetrněji, abyste co nejvíce zmírnili nebo zcela vyloučili doprovodné jevy detoxikace: vyrážky, boláky, výtoky, hemeroidy, vředy, ekzémy, spálenou kůži vyloučenými kyselinami. V extrémních případech velkého lokálního znečištění se může kdekoliv na těle udělat otvor, kterým budou škodliviny dočasně z těla odcházet a po intenzivní detoxikaci se opět zacelí.

Tlusté střevo – hydrocolonterapie
Játra – čaje, diety, ostropestřecová kůra, mrkvové a jiné zeleninové šťávy
Ledviny – čaje, pitný režim, ovocné šťávy, 2 až 3 litry co nejčistší vody denně
Plíce – hluboké dýchání, jóga, chůze a běh v přírodě, kyslíkový stan
Limfatický systém – masáže, skákání na trampolíně
Krev – krev čistící čaje
Kůže – odkyselovací koupele, sauna, masáže

Játra hlavní orgán detoxikace. Játra jsou hlavním orgánem těla pro detoxikaci, filtr, přes nějž všechny nečistoty, které se dostanou do těla, proudí, než se dostanou do oběhu.
Přejídání může vést ke zbytnění, přetížení jater. Přemíra jídla, ale ještě více alkohol, chemikálie, drogy, smažená jídla i intenzivní masové stravování působí na játra a žlučník jako jed. Je to vcelku přirozené, neboť přetížená játra nejsou schopna tak dobře filtrovat krev, v níž zůstávají jedy. Když jsou játra oslabená, toxiny se dostávají do krevního oběhu a způsobují podráždění, záněty, ekzémy, případně i smrt. Proto musíte svá játra bedlivě chránit. Jsou jedním z orgánů, jež jsou dnešní dobou velice přetíženy. Udržujte tento orgán v co nejlepší kondici jarním půstem, a to jednou ročně nebo aspoň jednou za dva roky.
Pokud jsou játra ucpaná, dojde ke zvýšenému tlaku krve v celém žilním systému. Zvýšený žilní tlak je možné zjistit následujícím jednoduchým testem, konečky prstů zatlačte na kůži. Pusťte. Pokud ihned po odtažení prstů zůstane bílý otlak, je to znamení zvýšeného žilního tlaku. Když je žilní tlak v normálu, není patrný žádný bílý otisk. Test se stejným výsledkem lze provést tlakem na kůži na hrudi, vnitřní straně nohou nebo na zádech.

Nejvhodnější doba detoxikace organizmu. Hlavní dobou vnitřního čištění organismu a vylučování nepotřebných látek je doba mezi 4. hodinou ranní a 12. hodinou v poledne. Aby mělo tělo dostatek energie a kapacity k co možná nejlepšímu odkyselení a detoxikaci, měli byste v této době co nejméně jíst, aby se energie nespotřebovávala k trávení. V tomto období byste měli buď pít velmi mnoho čisté vody, pokud možno bez obsahu minerálů a kyseliny uhličité, nebo pít zředěné, zeleninové šťávy. Také byste mohli jíst čerstvé zralé a nepříliš sladké ovoce, které obsahuje hodně vody k vnitřnímu pročištění. Obsažené enzymy podporují vhodné pochody, stejně jako zásadité minerály. Zvláště účinné jsou v tomto případě ananas, mango a papája.

Doba mezi 12. hodinou polední a 20. hodinou večerní je optimální k příjmu potravy a jejímu trávení v žaludku a tenkém střevu. Maximum žlučové sekrece je mezi 14. a 15. hodinou, žaludek tráví v poledne lépe než večer. Trávící síla je sice dopoledne stejně dobrá jako v poledne, měla by však pro účely pročištění zůstat v rezervě.

Otrava číhá v našich buňkách

17.09.2019

Rychlá navigace: