Souvislosti, které všude nenajdete

Měli byste vědět – 32. část: Detoxikujte se pomalu

"Operace se zdařila, pacient zemřel!" Zde by to znamenalo: "Pročištění a hubnutí se zdařilo, ledviny a játra jsou zničeny!" Dopřejte si tedy čas: strusky, jedy a nadváha vznikaly po celá desetiletí, nemohou tedy zmizet během jednoho týdne. Proč byste také spěchali? Uvědomte si, že vaším cílem je cesta.

Léčebné krize při detoxikaci. Léčebné krize a počáteční zhoršení vašeho zdravotního stavu při detoxikaci, to všechno není nic jiného než zaplavení lidského těla a jeho tekutin rozpuštěnými kyselinami a toxiny. Tato zhoršení nebo krize trvají tak dlouho, dokud všechny toxiny a kyseliny nejsou neutralizovány a odvedeny z těla. V nejhorším případě se dokonce zase znovu v těle usazují. Aby k tomu nedocházelo, je nutný druhý krok. To je neutralizace kyselin a toxinů vhodnými energetickými bohatými minerálními látkami. Proto je při každém hladovění jen s pitím čaje a vůbec při každé detoxikační kůře velmi důležitá plně vegetariánská strava a rovněž, pokud je to třeba, vydatný přísun vhodných energeticky bohatých minerálních látek potřebných k neutralizaci kyselin a toxinů.

K vyplavování rozpuštěných škodlivin a k neutralizovaní kyselin a toxinů potřebuje člověk, který drží hladovku nebo se detoxikuje, nějaké transportní médium. A to může být jen co nejčistší a co nejharmoničtější voda! Aby při detoxikaci došlo k rychlému transportu toxinů, těžkých kovů, močoviny a jiných škodlivin z těla co nejrychleji a nejbezpečněji, je potřeba během detoxikace, ale ještě lépe před jejím zahájením aktivizovat všechny cesty, kterými škodliviny mohou odcházet z těla. Ledviny a močové cesty, tlusté střevo, plíce a největší vylučovací orgán – kůži.

Půst jako chirurgický skalpel. Půst bývá přirovnáván k chirurgickému skalpelu, poradí si s jedy všeho druhu. Je jen třeba, abychom pátrali sami v sobě po tom, co je špatně, a potom správným způsobem nasměrovali půst. Tělo má schopnost se neustále obnovovat, jakmile dostane příležitost. Proto ať nás ovládají jakékoliv návyky, jediné, co potřebujeme k dosažení vyváženého organizmu, mysli a ducha, je opravdové chtění, vážně míněné rozhodnutí a síla vůle. Pokud kouříte a jste závislí na nikotinu, nedovolte, aby vás odradil od kroku, který povede ke zlepšení vašeho zdraví. Během půstu omezte kouření na nejmenší možnou míru. Je moudré držet půst právě v období změny roční doby, protože tělo přizpůsobuje své tělní šťávy sezónním změnám. Tehdy vám půst pomůže přenést se hladce přes jarní a podzimní mezidobí a vyhnout se tak nemoci.

Detoxikujte se pomalu

18.09.2019

Rychlá navigace: