Souvislosti, které všude nenajdete

Měli byste vědět – 33. část: Zdravé tlusté střevo – váš životní úkol

Základem správného fungování celého organismu jsou čistá střeva. Hydrocolonterapie, klystýr, detoxikace zažívacího traktu přírodními preparáty, to všechno jsou způsoby, jak zbavit střeva mnohaletých nánosů, nečistot, virů a bakterií. Proč je kvalita našeho střeva tak důležitá? Protože ve střevech sídlí naše imunita. V jakém stavu jej máme, tak se cítíme a také tak vypadáme! Dokonce i kožní projevy jako jsou vyrážky a ekzémy mají původ ve střevě. Víte, že průměrný člověk v sobě nosí asi 2 - 5 kg odpadní hmoty? Čím víc jste uvnitř zanesení, tím víc jste podráždění, deprimovaní a unavení. Nic vám tak rychle nepomůže zbavit se bolestí hlavy, ucpaných dutin, kožních problémů a dalších obtíží jako klystýr. Naše tlusté střevo se díky našemu nevhodnému stravování zanáší léta (ve střevě existuje spoustu nestrávených zbytků stravy, na kterých přežívají bakterie, viry a paraziti) a na jeho povrchu vzniká pak nepropustný škraloup, což znemožňuje přirozenou hydrataci střeva a dokonalé vstřebávání živin, které se takovým zanešeným střevem rychle sklouznou jako rýnovým okapem a živiny se nestačí plně vstřebat. Toto vše má negativní souvislost s vaší svěžestí, krásou, hydratací pleti a vlasů a také s využitím důležitých živin. Vznikající toxiny pak otravují celé tělo. Hnilobné procesy ve střevě zasahují i další orgány, které se tomuto stavu snaží vzdorovat tak dlouho, dokud se nevyčerpají.

Druh a kvalita potravy, kterou jíte, má obrovský význam pro vaše zdraví. Správná výživa neregeneruje jen buňky a tkáně vašeho těla, ale ovlivňuje také vylučovací procesy, kterými se z vašeho těla odstraňují odpadové a škodlivé látky tak, aby se zabránilo jejich rozkladu formou kvašení a hniloby. Vyloučení nestrávené potravy a jiných odpadních látek je stejně důležité jako dobré trávení a správný příjem potravy. Odpadové produkty se tedy musí bezpodmínečně dostat z těla ven. Za tímto účelem je vaše střevo vybaveno účinným vylučovacím systémem, který je ale účinný jen tehdy, je-li střevo v bezvadném stavu. Ta nejlepší jídla nejsou lepší než ta nejhorší, jestliže je čistička vašeho těla ucpaná odpady a produkty vznikajícími při rozkladu. Jíme-li dvě, tři nebo více jídel denně, tak je nemyslitelné, aby se v tlustém střevě nehromadily nestrávené zbytky. V tlustém střevě nezůstává jen odpad z jídla, ale také miliony vysloužilých, odumřelých buněk. Tyto buňky jsou bílkovinné látky a jsou vysoce toxické, jestliže kvasí nebo zahnívají. Jednoduše řečeno, tlusté střevo musí být pravidelně čištěno.

Zaplísnění tlustého střeva je příčinou vleklých gynekologických a urologických zánětů. Mezi obvyklé příznaky zaplísnění patří zejména vlčí hlad na cukry a na sladkosti, kterými se plísně živí. Kvasinky, plísně a hnilobné bakterie, přemnožené výše uvedeným způsobem, narušují přirozenou mikrobiální rovnováhu. Produkují ve zvýšené míře toxiny, které procházejí sliznicemi a ty se vstřebávají do krevního a lymfatického řečiště. Tímto dochází k autointoxikaci organizmu, což vede k vnitřní otravě těla. Změna kyselosti střevního obsahu zabraňuje přirozenému vylučování plísní, parazitů a toxinů. Tyto látky narušují trávení, mohou poškodit střevní stěnu a proniknout krevním oběhem do jater a ostatních orgánů, které přetěžují. Podle toho, jak jsou rozpustné v tucích nebo vodě, jsou vylučovány těmito orgány nebo se usazují v různých tkáních (ledviny, játra, tuková tkáň, kůže, vlasy, nehty, sliznice, mozek a jiné).

Smrt číhá ve střevě. Současné stravovací návyky s přemírou denaturovaných potravin, tuků a cukrů, konzervačních a chemických přísad, vyvolávají trvalý stres střevního prostředí. Nejčastějšími důsledky jsou zácpy nebo nadýmání a jsou vyvolávány záněty okolních orgánů. Zesláblý imunitní systém díky poruchám látkové výměny podstatně podporuje vznik a rozšiřování rakovinných buněk.

V tlustém a tenkém střevě se nachází z 80% imunitní systém. Tlusté střevo obsahuje v rozvinutém stavu na ploše 300 metrů čtverečních tolik nervových zakončení jako mozek kočky. Funguje jako náš druhý mozek a předává mozku informace o stavu a čistotě své sliznice. Pokud je střevo dostatečně čisté dává mozku signály a spouští detoxikační mechanizmy. Proto čisté střevo představuje základ zdravého těla a spouští detoxikační proces. Zbavením škodlivin začne střevní sliznice plnit svoje úkoly (imunita, vstřebávání živin, detoxikace). Žádná jiná metoda vám nepřinese tak rychlý, bezpečný a skutečně účinný efekt jako hydrocolonterapie, která regeneruje střevo a prospívá celému organismu. Obnovuje přirozený pohyb střev a jeho peristaltiku. Uvolňuje křeče střevní svaloviny a aktivuje její ochablé části. Pročišťuje tělo od nepřátelských organismů a napomáhá obnově normální bakteriální flóry ve střevě. Pročišťuje střevo od zatuhlých částí střevního obsahu. Působí jako prevence proti rakovině tlustého střeva. Hydrocolonterapie pomáhá překonat důsledky nevhodného životního stylu, nesprávné životosprávy i vlivu moderních léků, zejména antibiotik, cytostatik nebo kortikoidů na střevní mikroflóru. Sliznice tlustého střeva je nejdůležitějším obranným systémem, chránicím tělo proti jedovatým látkám.

Zdravé tlusté střevo – váš životní úkol

19.09.2019

Rychlá navigace: