Souvislosti, které všude nenajdete

Měli byste vědět – 39. část: Překyselení, základní příčina chorob a obezity – 5. část

Jak se odkyselovat? Odkyselení zeleninovými šťávami

Nejpřirozenější a nejjistější odkyselení je možné zředěnými až silně zředěnými čerstvě vylisovanými zeleninovými šťávami. Mají totiž jednu velkou výhodu – obsahují velké množství zásaditých minerálů a zároveň informace živoucích buněk, které těmto minerálům umožňují v organismu velmi blahodárně působit. Velmi vhodné jsou i zelené nápoje, které si připravíte následujícím způsobem. Zajděte si do zahrádky, na nehnojenou louku nebo na okraj lesa, do parku apod. a nasbírejte si hrst divokých bylin: pampelišku, kopřivu, jitrocel kopinatý, apod. Bylinky pak vložte do mixéru spolu s čistou vodou. Všechno silně promixujte a sceďte. Vzniklý zelený nápoj je velmi hodnotný, obsahuje zásadité látky a pro odkyselení je velmi vhodný.

Řasa Chlorella pyrenoidosa existuje již 2,5 miliardy let. Žije ve sladké vodě. Odkyseluje a má podivuhodnou schopnost vázat škodliviny z životního prostředí a těžké kovy, a tak napomáhat k jejich vylučování. V chlorele se nachází nejvyšší obsah chlorofylu, jaký byl kdy u rostliny naměřen. Její buněčné stěny z celulózy jsou naprosto přírodní vlákninou pro střevo, v nich se vážou v těle těžké kovy a dopravují se z těla pryč. Chlorela povzbuzuje také uvolňování a vylučování těžkých kovů z usazenin. Dále se v Chlorele nachází přirozeně vázaný vitamin C. Jinak je bohatá na živiny jako spirulina.

"Green kamut" je jedinečnou kombinací mladé kamutové trávy a vojtěšky, které jsou již dávno známé jako jedny z obsahově nejbohatších potravin vůbec. Rostliny kamutu a vojtěšky rostou společně ve farmářských oblastech ve velké výšce, a jsou každoročně bohatě zásobovány prostřednictvím vody z tajícího sněhu z okolních vulkanických kopců čerstvými minerály a stopovými prvky. Listy jsou pečlivě sklízeny, omývány a získávána z nich šťáva. Ta se suší několik minut při max. 31 stupních C, aby se zabránilo jakémukoli snížení obsahu hodnotných látek a produkt si zachoval stoprocentní kvalitu syrové stravy. Lidé dbající o své zdraví umějí ocenit hodnotu čerstvé, tmavozelené rostlinné výživy a dokonce i školská medicína začíná již uznávat hodnotu známých obranných živin v rostlinách, pokud se týče antimikrobiálního a antioxidačního působení. Značné zásadité působení předurčuje takovou stravu pro použití při detoxikačních, pročišťovacích a odkyselovacích kůrách.

Odkyselení pomocí zásaditých koupelí. Cílem zásaditých koupelí je využít k vyplavení škodlivin z těla prakticky celé plochy našeho těla, abychom se tak zbavili kyselých, toxických, tělu neprospěšných a zatěžujících látek. Podstatou procedury je, že využijeme osmotického efektu solného roztoku. Osmóza je pohyb molekul vody přes polopropustnou membránu. V našem případě budou roli polopropustné membrány plnit membrány našich buněk. Polopropustná membrána umožňuje, aby přes ni prošly pouze malé částice (molekuly vody) zatímco velké částice (molekuly soli) skrze ni, vzhledem k její velikosti, projít nemohou.

Osmóza je typem takzvaného pasivního transportu což znamená, že pro její fungování není nutná žádná energie. Tím je zajištěno, že při vykonávání této procedury nedojde k úbytku naší energických zásob. Předpokladem pro fungování osmózy je skutečnost, že na jedné straně membrány je vyšší koncentrace molekul vody než na straně druhé. Pokud tohoto dosáhneme, začnou se molekuly vody přesouvat z prostoru s vyšší koncentrací vody (kyselé škodliviny) do prostoru s nižší koncentrací vody (voda ve vaně).

V našem případě pro tento účel využijeme právě alkalickou směs, kterou nasypeme do koupele. Tím zajistíme alkalické prostředí na jedné straně membrány a tím vznikne osmotický tlak, který se postará o přesun molekul vody s kyselými škodlivinami z jedné strany buněčné membrány (z našich těl) na druhou (do tekutiny ve vaně). Zjednodušeně řečeno dojde k "vytažení" části molekul vody s toxiny z našeho těla.

Molekuly vody, které se přesunou z našich buněk do solného roztoku, obsahují toxické (ve vodě rozpustné) látky. Zbavením se těchto látek pomocí osmózy pomůžeme našemu tělu odstranit nepořádek bez větší energetické investice. Tím dojde ke snížení zátěže, protože naše tělo se již nemusí těmito toxickými látkami zabývat.

Podstatou šetrné a bezpečné detoxikace je to, že nekvalitní toxickými látkami obohacené molekuly vody v těle nahradíme kvalitnější alkalickou tekutinou. Zbavíme se tak odpadních metabolitů, toxinů a solí, které by se po aktivaci opět staly kyselinami.

Překyselení, základní příčina chorob a obezity – 5. část

25.09.2019

Rychlá navigace: