Souvislosti, které všude nenajdete

Měli byste vědět – 40. část: Překyselení, základní příčina chorob a obezity – 6. část

Zásadité koupele jsou nejúčinnější v optimální v délce trvání kolem 2 hodin při teplotě 36-37 °C a pH 8,5. Cyklus zásaditých koupelí je dobré začít první koupelí v délce 30 minut. Zásadité koupele by měly trvat alespoň jednu až dvě hodiny. Teprve po šedesáti až devadesáti minutách se detoxikační procesy začnou projevovat viditelně. To znamená, že dvě až tři hodiny trvající koupel je optimální. Existují zprávy o tom, že se lidé v zásadité vodě koupali až devět hodin, aniž by se jim kůže svraštila. Naopak! V lázních s hodnotami pH kolem 8,5 se stále kůže promašťuje.

Promašťování kůže vlivem zásadité koupele způsobuje, že kůže vodu odpuzuje. Můžeme tedy pozorovat pravý opak jak u pěnové koupele. V ní se tuk pokrývající pokožku odstraní vlivem mycího prostředku. Proto v pěnové koupeli dochází k velmi intenzivnímu kontaktu vody a pokožky. Vodu odpuzující efekt promašťování v alkalické lázni způsobuje naopak, že kontakt vody a pokožky je minimální. Tento jev je také příčinou, že v solné lázni můžeme zůstat při podstatně nižších teplotách, a také mnohem déle než v pěnové koupeli, aniž by nám byla zima.

Alkalická koupel:

  • Neutralizuje kyseliny a vytahuje pomocí osmotického tlaku kyseliny z tkání
  • Stimuluje kůži k vylučování kyselin a škodlivin
  • Způsobuje přirozené promašťování kůže
  • Způsobuje tak lepší vzhled kůže
  • Působí antimykoticky

Zásaditá celková koupel

Doba trvání je 60 - 120 minut i déle, je vhodné každých 10 minut odrhnout kůži žínkou nebo kartáčem. Kůže je pro tělo pomocná ledvina. Využijte této její schopnosti. Celkové zásadité koupele se vedle svého vynikajícího účinku při vyplavování škodlivých usazenin a jedovatých látek osvědčily i při rychlém hojení řezných ran a odřenin. Doporučit lze několikahodinové zásadité koupele i při borelióze a otravách těžkými kovy. Potencionály látkové výměny by měly být preventivně posilovány doprovodnou plnohodnotnou vegetariánskou stravou, energeticky bohatými potravinovými doplňky a zvýšeným pitným režimem.

Zásaditá koupel nohou

Doporučuje se v délce půl až tři hodiny a pomáhá při těchto potížích: Křečové žíly – kuperóza, otevřená noha, plíseň na nohou, bradavice, otoky. Kožní plísni se daří obzvlášť dobře při hodnotách pH mezi 6 až 3,5. Přesto se můžeme setkat s doporučeními bojovat proti vaginální mykóze jogurtem a s plísní na nohou zatočit octem nebo kvasem. Krátkodobě to může být a často i je úspěšné. Vždyť přece můžeme čerta vyhánět i ďáblem. Pro dlouhodobou péči o tělo ovšem takové kyselé hodnoty pH nemají smysl. Zdravá dlouhodobá péče o tělo musí být zásaditá. Zásaditá péče o tělo odnímá pokožce kyselost, z níž plísně žijí. Člověk je zdravější a plísně ztrácejí svou obživu.

Při očišťování v koupelích se objevují nejčastěji tyto emocionální účinky: uvolnění hněvu, strachu, pocitu viny, studu, lítosti, zármutku, úzkosti nebo deprese, radost, hluboké uvolnění, projasnění myšlenek. Po koupeli si vyhraďte dostatek času na odpočinek nejlépe o samotě. Doznívají účinky odkyselovací a detoxikační koupele. Vaše tělo musí mít dostatek času, aby se zharmonizovalo a zvyklo si na novou energetickou a chemickou situaci, proto je nejlépe dělat koupele zvečera. Přes noc má tak tělo dostatek času na regeneraci.

Prožíváte-li značný stres, únavu, úzkost, starost, mentální či emocionální vypětí nebo proděláváte-li nějakou chorobu, po první koupeli můžete upadnout do hlubokého spánku. Díky této reakci mohou léčivé energie začít napravovat všechna poškození vašeho energetického pole. Po koupeli je žádoucí relaxovat v sedě, nebo v leže a v klidu popíjet šťávu z citrusů.

Po koupeli probíhá dopocování. Pocení a zbavování se toxinů probíhá i po ukončení koupele. Důvod je ten, že v tu chvíli naše buňky perfektně pochopili, jakou mají příležitost k očistě a rozhodli se ji plně využít. Dostavuje se většinou 15 až 60 minut po koupeli.

Nezapomeňte, že při odkyselovací koupeli je třeba doplnit vodu a minerály v těle. Vzhledem k tomu, že naše tělo "ztratilo" při osmotickém procesu část vody bude nutné ji doplnit. Použijeme dostatek nápoje připraveného z vody a citrusových plodů.

Překyselení, základní příčina chorob a obezity – 6. část

26.09.2019

Rychlá navigace: