Souvislosti, které všude nenajdete

Měli byste vědět – 42. část: Kyslík náš strážný anděl – 1. část

Nejlevnější a jedna z nejúčinnějších terapií je hluboké prodýchávání v lese a dlouhé pravidelné procházky v přírodě. Dochází tak ke spalování patogenů, kvašení a hnilobné procesy jsou nahrazeny dokonalým spalováním, patologické děje v těle jsou nahrazovány ozdravnými a přirozenými procesy.
Pojivové tkáně jsou špatným životním stylem ucpány takovým způsobem, že místa usazenin nemůže již žádná látka opustit. Výsledkem této situace je stále silnější překyselení s neustále bouřlivější reakcí v orgánech a tkáních, které od určité doby nemohou již plnit své původní úkoly, až se jednotlivé buňky nakonec vrátí do staré životní formy z primitivního dávnověku. Tato pradávná informace se v genech stále ještě vyskytuje. Nezískáváte pak svou energii již z vdechování kyslíku, nýbrž z kvasného procesu. Tím se mění vysoce rozvinuté kontrolované buňky na dále se rozdělující jednotlivé buňky – buňky rakovinné. Aerobní děje v těle (spalování, oxidace) využívající kyslík se změní na anaerobní, tedy děje bez kyslíku (kvašení, hnití), to je pak začátek smutného konce, rozvinutí kandidózy, zánětů, degenerace tkání, rakoviny a nakonec smrt.

Prodýchejte se ke zdraví. Už od malička jsme byli vychováváni k tomu, abychom určité věci drželi za každou cenu pod pokličkou, přetvařovali se a leccos si raději nechávali pro sebe. Potlačujeme v sobě své pocity, názory a často dokonce i vlastní přirozenost, abychom splňovali pravidla, která utváří naše společnost, a příliš nevyčnívali z řady. Každý, kdo v sobě drží nevyjádřené a nevědomé emoce si dělá z vlastního těla skladiště této nevybité energie. Postupně se tak v nás hromadí všechno, co jsme kdy skryli před ostatními i sami před sebou. Nervový systém si vše pečlivě zaznamenává a vnitřní napětí, které to s sebou přináší, vzrůstá a vytváří bloky na energetických drahách. Celý náš život je o neustálém nabíjení a vybíjení energie. Dokonce i dýchání, tedy nádech a výdech, nese v sobě kladný a záporný náboj, které spolu tvoří dokonalou harmonii. Moderní doba je zrychlená, dýcháme velice povrchně a nedostatečně, neumíme odpočívat a pořádně se nadechnout a vydechnout. Tato energie jde do těla, kde si ji neustále ukládáme a její hromadění může časem způsobovat migrény, ztuhlosti svalů, žaludeční vředy, srdeční a gynekologické problémy, bolesti zad atd. Nahromaděnou energii nemáme čas zpracovat a napětí v nás stoupá. Málokdo se jí okamžitě zbaví sportem nebo jinou fyzickou aktivitou. Jógová tradice nás učí, že právě dýchání je velmi důležitým klíčem k nastolení vnitřní harmonie a zklidnění mysli.
Při nedostatečném nádechu nebo výdechu časem dochází k chronickému svalovému napětí a viditelnému ztuhnutí svalstva brady, krku, zad, břicha a pánevní oblasti. Toto napětí je důsledkem emocionálních konfliktů z naší minulosti a dechové cvičení dokáže tyto bloky zcela rozpustit. Na lidi, kteří je provádějí, mají zklidňující a přímo osvobozující dopad.

Kyslík náš strážný anděl – 1. část

28.09.2019

Rychlá navigace: