Souvislosti, které všude nenajdete

Měli byste vědět – 44. část: Jsme to, co jíme – co nejíst nebo co nejvíce omezit – 1. část

Cukr a výrobky obsahující cukr. Cukr je ve své obrovské koncentraci jed. Cukrem se živí kvasinky, plísně a paraziti odpovědní za rakovinové bujení. Proto je třeba v první řadě vyloučit cukr a nahradit ho medem či melasou.

Mléko. Dle čínské studie na několikati stech milionech Číňanů je mléko, speciálně bílkovina kasein, zodpovědná za rakovinové bujení. Lidé upravené a pasterizované mléko špatně metabolizují, mléko je zahleňuje a v hlenech se rozmnožují parazité virového i bakteriálního původu. Tvrzení, že mléko je deklarovaný zdroj vápníku, je také již překonáno, protože naše tělo umí z mléka zpracovat pouze malou část vápníku, zbytek vylučuje s velkými energetickými ztrátami. Jeho daleko nejvhodnějším zdrojem jsou zeleninové lisované šťávy, zejména mrkvová, mák a ořechy. Pokud se nemůže obejít bez mléka, je vhodné nahradit kravské mléko a výrobky z něj kozím mlékem, které je svým složením velmi blízké mléku mateřskému. Velmi výživné a chutné je též mléko kokosové (1 l vody, kokosový ořech, 4 datle, 1 lžíce medu) nebo mandlové mléko.

Bílá mouka je nevhodná potravina, výrobky z ní silně zakyselují. Lepek, který obsahuje, ulpívá na střevech, vytváří na nich lepivý povlak a znemožňuje tak vstřebávání živin a stává se vhodným prostředím pro rozmnožování parazitů. Navíc současné nešetrné zpracování obilí, kdy jsou mouky vymílané, způsobuje nedostatek důležitých minerálů a vitaminů. Bílou pšeničnou mouku nahraďte jinými obilovinami (žito, proso, pohanka, oves).

Polysacharidy – bílá rýže, těstoviny a brambory. Omezte denní spotřebu a jezte malé množství, aby glykemický index v krvi rostl pozvolna a ne skokově. Prudké výkyvy jsou například zodpovědné za rozvoj cukrovky a plísně – kandidy, velmi zákeřného parazita způsobujícího tzv. bílou smrt, bílou rakovinu. Plíseň začne prorůstat vašim tělem a její vláknina jako pavoučí obklíčí naše orgány jako rakovinové metastáze.

Kuřecí maso (kuřata krmené umělými a masokostními moučkami) obsahuje chemikálie a rakovinotvorné látky.

Vepřové maso se nedoporučuje konzumovat pro velký obsah močoviny. Ostré krystalky močoviny zanáší naše cévy a svým pohybem rozdrásají naše cévy, klouby a vzniká tak prostor pro zánětlivé procesy. Velký řízek obsahuje několik g močoviny na vyplavení 1g močoviny je třeba 8 l vody. Ve velkovýkrmnách se používají běžně do krmiva hormony a antibiotika, které maso zatěžují.

Uzené výrobky nejsou dlouhodobě vhodné. Obsahují dehet a nesprávné soli. Do uzenin se zpracovává maso zbytkové, které obsahuje vysoké množství tuku (škodliviny se usazují především v tukové tkáni) spolu s dalšími zbytky zvířat. Tato potravina je jedna z hlavních příčin vážných onemocnění. Denně bychom neměli zkonzumovat více než 20 g zpracovaného masa, což je bezpečná hranice podle 13leté studie u 450.000 lidí, z nichž 26.354 zemřelo během výzkumu. Závěr výzkumu říká, že zpracované maso stojí za rakovinou a srdečními chorobami, což jsou nejčastější příčiny úmrtí.

Šunka působí škodlivěji než uzené výrobky, je to způsobeno použitím rychlosolí ve výrobě, které vyplavují vápník z těla. Rychlosoli a kyselina citrónová – při výrobě uzenin a tavených sýrů se u nás začaly používat od roku 1968. Od té doby vzkvétá ortopedie, výměna kloubů kyčelních a kolenních. Díky kyselině citrónové, která se dnes sype téměř do všeho, se stává ortopedie královnou medicíny.

Také je velkým problémem pro organismus např. strávit polévku, ve které se vařilo koření, maso a zelenina dohromady. Je vhodné, abychom uvažovali o jedno, maximálně o tří druhových polévkách, co do použití surovin.

Jsme to, co jíme: co nejíst nebo co nejvíce omezit – 1. část

30.09.2019

Rychlá navigace: