Souvislosti, které všude nenajdete

Měli byste vědět – 48. část: Konzumace živočišných bílkovin

Ohromné množství kyselin vzniká díky konzumaci bílkovinných výrobků živočišného původu. Slučuje se s vápníkem, čímž tvoří toxické nerozpustné krystalické sloučeniny. Organizmus tyto sloučeniny není schopen odstranit, a tak se začínají ukládat v našich kloubech. Tento proces trvá dlouhá léta a málokdo si ho všímá až do chvíle, když nám klouby začínají dělat potíže. V každém kloubu je specifické mazivo, které garantuje jeho pohyblivost. Zde hraje velkou a nezastupitelnou roli vitamín C, který je mimo jiné zodpovědný za tvorbu kolagenů, doporučuje se pravidelně užívat alespoň 5g denně, ale ideálně 10 až 15g. Nezávisle na tom, zda máte 40, 60 nebo 70 let, množství maziva se nemění. Ale když nerozpustné vápnité sloučeniny vytlačují mazivo z kloubů, funguje to podobně jako cement, tehdy pociťujeme bolest a zmenšuje se pružnost a pohyblivost kloubů. Prvním objektem útoku jsou dolní končetiny. V nohou je více kostí nežli v každé jiné části těla (v chodidle až 26). Z chodidel se toxické krystalky přemisťují výše, což způsobuje, že cítíme bolest v kolenou. Později se přesouvají do kyčelních kloubů. Všimněte si, jakým způsobem vstáváte ráno z postele. Každý druhý den naříkáte: "Ach, moje záda!" Roky letí a toxické krystalky se posouvají ještě výš – do páteře, potom berou útokem ramena, šíji, lokty a dokonce prsty.

Kyselina močová – tichý vrah. Bůh stvořil pokrm a Ďábel kuchaře. Tato pravda je námi bohužel zcela opomíjená. Tak rádi jíme, že už z nadměrné konzumace potravy ztrácíme rozum. Náš organizmus prostě nezvládá zpracovávat tak velké množství potravy. Vědomě jej nutíme k hromadění nestrávených zbytků potravy v různých částech našeho těla. Nestrávené zbytky se během několika let rozkládají, tráví náš organizmus zevnitř, způsobují různé choroby a předčasné ochabování našeho těla. Téměř všechny chronické nemoci mají svůj původ v kyselině močové, která postupně jako rez požírá organizmus. Odkud se bere? Za prvé z přemíry konzumované potravy a za druhé z velkého množství potravin bílkovinného původu (maso, mléko, uzeniny, salámy atd.) Nemoci kloubů, kostí, bolesti v páteři, chronický revmatizmus, artritida, dna, osteoporóza atd. – všechny tyto nemoci jsou způsobeny přebytkem kyseliny močové v organizmu. Chronický revmatismus – především je to choroba starších lidí jako daň za špatné stravovací návyky během života. Můžeme s přehledem říci, že revmatismus je zrcadlem, ve kterém se odrážejí naše špatné stravovací návyky.

Pozitivní vliv slunce na naše zdraví. Pod vlivem slunečních paprsků se v našem organizmu tvoří vitamín D. Jeho základní funkcí je vstřebávat vápník. Vitamín D je nezbytný k tuhnutí krve, k tvorbě normální velikosti kostí a tkání, ke správné srdeční činnosti a činnosti nervové soustavy. Při nedostatku vitamínu D (v důsledku deficitu slunečních paprsků) je silně poškozená látková výměna a hůř pracují cévy. Ty poslední nezabraňují bakteriím, aby se dostaly do krve, což ve značné míře oslabuje obranné funkce organizmu. Když se vystavujeme slunečním paprskům, je třeba mít vždy na paměti, že člověk je má přijímat v malých dávkách. Proto doba pobytu na slunci je 20-30 minut denně. Jinak přebývejte ve stínu. Využívejte slunce pro zdraví, a ne pro opálení. Je vědecky doloženo, že nejlepší doba na sluneční koupele je ráno od východu slunce do desáté hodiny. Mezi 10. a 17. mají sluneční paprsky vysokou radiaci, pálí tělo, které rychleji stárne.

Konzumace živočišných bílkovin

04.10.2019

Rychlá navigace: