Souvislosti, které všude nenajdete

Měli byste vědět – 49. část: Vaječná skořápka není smetí

Při léčbě osteoporózy pomáhá skořápka z vajec. Je totiž ideálním zdrojem vápníku, který je v 90% vstřebáván organizmem (kostmi). Kromě uhličitanu vápenatého jsou ve skořápce všechny pro organizmus nezbytné mikroelementy: měď, fluor, železo, mangan, molybden, síra, křemík, zinek a jiné – dohromady 27 složek! Složení vaječné skořápky je velice podobné složení kostí a zubů. Němečtí a maďarští vědci, kteří prováděli 15 let výzkum vlivu vaječné skořápky na organizmus člověka, si u dětí a dospělých všimli, že používání skořápky má pozitivní výsledky při lámavosti nehtů, vlasů, krvácení dásní, zácpě, podrážděnosti, nespavosti, chronické chřipce a astmatu. Jak se ukázalo, vaječná skořápka nejenže posiluje kostní tkáň, ale současně také odstraňuje z organizmu radioaktivní prvky. "Terapie skořápkami" při léčbě a prevenci osteoporózy může přinést užitek, a to, co je nejdůležitější, nezpůsobuje žádné vedlejší účinky. Metoda používání vaječných skořápek je jednoduchá, nevyžaduje žádné náklady.

Odstraňování usazenin pomocí citronové léčby. Při zbavování se kamenů pomocí citrónové šťávy je potřeba dodržovat výše uvedené schéma. Citrónová šťáva je jedním z nejlepších prostředků proti kamenům. Je třeba dodat, že se během kúry za několik dní zvýší činnost ledvin. Moč může změnit barvu, je tmavší, může se také ukázat usazenina cihlové barvy obsahující soli kyseliny močové. V první fázi léčby bývá množství usazenin na jeden litr velké. Svědčí o tom fakt, že organizmus začal pod vlivem kyseliny citrónové prudce odstraňovat kyselinu močovou. Na konci kúry se moč barví jantarovou barvou a nejsou vidět usazeniny, což poukazuje na to, že v organismu není přebytek kyseliny močové. Jak můžeme vysvětlit tak podivuhodné působení citrónové šťávy? Kyselina citronová je jedinou kyselinou, která na sebe váže v organizmu vápník. Ve výsledku metabolického procesu se vytvoří unikátní sůl. Při jejím rozpouštění získává organizmus fosfor a vápník, prvky, které normalizují látkovou výměnu a regenerují kostní tkáň. Přijímáním kyseliny citronové organizmus udržuje energii a tu můžeme využít k očištění kostí. Zejména cenné je, že během citrónové kúry v organizmu vzniká přírodní kyselina amino-citronová, která je složkou prakticky všech farmak předurčených k boji s výše popsanými chorobami. Ještě několik užitečných rad na téma konzumace citronů. Když vás začíná bolet v krku, ukazují se první symptomy angíny, je třeba každých 15 minut sát jeden plátek citronu, protože dokonce i v minimálním množství zabíjí roztok kyseliny citronové všechny bacily. Pokud trpíte paradentózou nebo vás bolí dásně, vyplachujte pravidelně ráno a večer během 2 týdnů ústní dutinu sklenicí teplé převařené vody s přídavkem citrónové šťávy.

Jak se solí zbavovat pomocí bobkového listu. Na závěr této části uvedu osvědčený příklad, jak se solí zbavit díky bobkovému listu. 5 gramů bobkového listu dáme do 300 g vody a 5 minut vaříme. Po té necháme v termosce stát. Roztok slijeme a s malými přestávkami po doušcích pijeme v průběhu 12 hodin (nápoj nesmíte vypít najednou, jelikož byste mohli vyvolat krvácení). Tuto proceduru opakujeme 3 dny. Po týdnu si jí lze udělat znovu. Nedivte se, pokud se objeví růžová moč a to dokonce každou půlhodinu. Jde o to, že soli se rozpouštějí tak intenzivně, že dráždí močový měchýř. O tom, že soli se rozpouštějí opravdu výrazně, se lze přesvědčit po jednom, až dvou týdnech. Jestliže se vám neohýbaly klouby nebo vás bolely, nebo jste cítili bolesti související se změnou počasí, překvapí vás pozitivní změna.

Vaječná skořápka není smetí

05.10.2019

Rychlá navigace: