Souvislosti, které všude nenajdete

Odtajněné dokumenty: Projekt SERPO, Výměnný pobyt lidí a mimozemšťanů – 8. díl

(Článek 185)

Zápis - jsem opět vzhůru. Ebenové jsou v místnosti. Moje miska je otevřená. Někteří z mojí posádky chodí okolo. Ebenové jim pomáhají. Vylezl jsem ze své misky. Anglicky mluvící Eben mě uviděl a já jsem se ho zeptal, jestli jsou všichni členové mojí posádky v pořádku. On nerozumí, co znamená "v pořádku". Ukazuji na posádku. Říkám, že je jich jedenáct. Kde je dvanáctý? Ebe pak ukazuje na misku, která je prázdná a říká, že tento člověk ze Země není živý. Ok, někdo tedy zemřel. Ale kdo to je? Moje posádka chodí zmateně okolo. Nemohu upoutat ničí pozornost. Vypadají jako živí mrtví. Co je to s nimi? Zeptala jsem se Ebe 1, co je s nimi špatně. Ebe odpověděl, že mají vesmírnou nemoc, ale že brzy budou zdraví. Ok, to dává smysl. Nemám však tušení, za jak dlouho. Stále letíme, ale nevím jak dlouho. Ebe 1 přináší tekutinu a něco, co vypadá jako sušenka. Tekutina chutná jako křída a sušenka nemá také žádnou chuť. Všichni jíme a pijeme tu tekutinu. Téměř okamžitě se cítíme lépe. Je to dobré, uspořádáme se. Řekl jsem 203, aby shromáždil celou posádku. Zjistili jsme, že 308 chybí. Musí to být ten mrtvý člen posádky. Ebe se vrátil a zavedl mě ke 308. Byl v misce, vypadající jako rakev. 700 a 754 ho chtěli vyšetřit. Ebe 1 nás varoval, abychom s ním nic nedělali. Nechápu jeho opatrnost. 700 a 754 byli u toho. Snažím se říct Ebe 1, že tihle hoši jsou naši doktoři a musí ho vyšetřit. Ebe 1 řekl, aby to nedělali kvůli možné infekci. Myslí si, že 308 musí mít nějakou infekci a může to být nakažlivé. Ale je 308 skutečně mrtvý? Nevím to. Bereme radu Ebe 1 do úvahy. 700 a 754 se pouze podívali do misky a řekli, že to vypadá, že 308 je skutečně mrtvý. Všichni ostatní členové už vypadají dobře. Tekutina a sušenky musí obsahovat nějaký druh energetické výživy. Již dokážeme soustředit své oči a můžeme normálně přemýšlet. Nikdo si nepamatuje, jak jsme se dostali do této místnosti. Všechno naše vybavení je zde. Všichni se koncentrují na naše postavení. Ebeni jsou přátelští, ale neřeknou nám toho moc. 899 se zabývá tím, že je zde zavřený, 633 a 661 si myslí, že bychom měli být připraveni na vše. Souhlasím. Nařizuji všem, aby prohlédli vše uvnitř a zjistili, zda něco chybí. To bude tým zaměstnávat po nějakou dobu. Moje hodinky říkají, že je 04:00. Ale jaký den a datum? Nevím. Velmi zvláštní je, že nejsem schopen měřit čas. V této místnosti nebo v této kosmické lodi nemáme žádný ukazatel. Roční hodiny, které jsme si přinesli, vybalíme, jakmile se k nim dostaneme. Nevíme, kde jsou.

Zápis - celá posádka zinventarizovala své balíčky a přídělové dávky. Všechno je spočítáno. 899 chce svoji zbraň. Řekl jsem mu, že ji nepotřebuje. Nepotřebujeme zbraně. Žádný Ebe se k nám zatím nechoval nebezpečně. Zkontrolovali jsme kompas, ale také nefungoval. Vzali jsme si naše vysílačky. Budeme je mít připojené na opascích. Nevím, jestli budou pracovat mimo místnost. Zapojili jsme je a fungují. Můžeme se slyšet. Dobře, máme tedy komunikaci. Ale musíme být opatrní, životnost baterie je jen asi dva dny. Navrhuji, aby si každý začal zapisovat své myšlenky. Pořídil si nějaký deník, jako mám já. Nebylo mi nařízeno, abych to dělal, ale budu to i nadále dělat tak dlouho, jak budu moci. Nebudu to dělat denně, protože neumím říct, kdy to skončí. 661 naznačuje, že si vytvoříme nějaký kalendář a systém záznamů, dokud budeme zde. Je to dobrý nápad, uděláme to.

Zápis - vstoupil Ebe 1. Řekl nám, že jsme téměř u konce cesty. Vedl nás do chodby. Nastoupili jsme do výtahu a přemístili se do jiné části lodi. Přišli jsme do velké místnosti s mnoha přístroji, které nedokážu identifikovat, ale vypadají jako skříně na šaty nebo lůžkoviny. Také nás zavedli k velkému stolu s jídlem. Ebe1 nám řekl, abychom jedli. Řekl, že je to dobré jídlo. Podívali jsme se na 700 a 754, říkají, že se to dá jíst. Ok, jdeme tedy ke stolu. Vypadá to, že keramické talíře jsou opravdu plné. Vybral jsem si něco, co vypadalo jako guláš. Pak jsem dostal sušenku, jakou jsme jedli dříve. Nápoje byly v kovových nádobách. Stejná tekutina, kterou jsme pili předtím. Všichni jsme jedli. 'Guláš' neměl skoro žádnou chuť. Něco jako brambory, možná okurky, nějaký druh stonků. Nebylo to však zcela špatné. Sušenky měly stejnou chuť. Všichni seděli a jedli. Našli jsme něco jako jablka, ale nebyla to jablka. Bylo to sladké a měkké, snědl jsem to. V ústech to zanechávalo chuť. Celý tým vypadal šťastně. Někteří se diví, že zde nemají žádnou zmrzlinu. Ok, MVC je v pohodě. Uviděli jsme ho jako prvního. Mluví za pomoci Ebe 1. Jejich jazyk mi opravdu znepokojuje uši. Vysoké zvuky a hlasité tóny znějí velmi podivně. Ebe1 nám říká, že MVC chce, abychom se připravili na přistání. Ok, tak to uděláme. Musíme se vrátit do misek. Nikdo to sice nechce, ale pokud to bude nutné, tak to uděláme. Musíme se tam vrátit. Jsme doprovázeni zpět do místnosti s miskami. Ukládáme se do nich. Někteří používají nádoby pro vyměšování. Pak teprve vlezou do misky. Zavíráme víka, ale jsme vzhůru. Prostě tam tak ležíme. Najednou usínám.

Odtajněné dokumenty: Projekt SERPO, Výměnný pobyt lidí a mimozemšťanů – 8. díl

15.01.2019

Rychlá navigace: