Souvislosti, které všude nenajdete

Peníze jako měřítko úspěchu

Peníze slouží v této společnosti jako měřítko úspěchu. Tvrdí vám, že čím více peněz budete mít, tím budete úspěšnější. Od útlého věku se nám to vtlouká do hlavy, že čím tvrději budeme pracovat, tím se staneme úspěšnější. Říká se nám, že abychom uspěli, musíme být nejlepší a musíme se za každou cenu dostat na vrchol. Říká se nám, že soutěživost je dobrá, ale vy nemáte soutěžit, ale hlavně porazit své soupeře. Máte být rychlejší a vychytralejší než oni, abyste se v atmosféře soutěživosti dostali až na vrchol. Ale být chytřejší, než kdokoliv jiný v soutěživé, podnikatelské atmosféře často znamená zničení soupeřů tak, aby soutěživost vymizela, a je jen otázkou času, kdy celá situace dospěje k diktátorskému režimu s absolutní kontrolou a s totálním zotročením všech lidí, kteří se nedostali na vrchol pyramidy.

Protože v podnikání a v obchodě jde pouze o zisk majitele nebo akcionářů, znamená eliminace soupeřů více peněz pro akcionáře. Proto je model kapitalistické společnosti, hnaný penězi od základu špatný, protože jednoznačně vede k jediné obří korporaci, která nakonec všechno vlastní a ovládne, neboť postupně zlikviduje a pohltí všechny své soupeře. Dnes tento proces vidíme, jak se naplňuje pod maskou globalizace, jejíž vlna se žene přes naši planetu od 80. let. Nejsme daleko od situace, kdy by několik málo gigantických korporací vlastnilo celý svět a diktovalo svou vůli neomezeně celému světu. Všechny země se staly korporacemi, které si přivlastňují všechno a už se ani netají tím, že chtějí vlastnit i všechny lidi a jejich těla. Používají veškerou svoji moc k ochraně svých vlastních zájmů prostřednictvím vnucených zákonů, svých médií, své policie a své armády, zatímco umrtvují kreativní aktivitu a svobodomyslnost "lidských otroků", kteří jsou zaměstnáni uměle vytvořenými existenčními problémy a bezduchými, zbytečnými a nesmyslnými administrativními agendami, aby lidé neměli dost času ani energie na zjišťování opravdové skutečnosti a pravdy.

Chamtivost světa obchodu se zdá být bez hranic. Hlad po penězích a moci stále narůstá, a jakmile se takto postižení jedinci jednou dostanou na vrchol, udělají většinou cokoliv, aby se tam udrželi, protože existuje obrovské množství podobně postižených lidí, kteří je chtějí shodit dolů, aby se i oni dostali na chvíli na vrchol a mohli předstírat, že jsou králi na zámku. Probuzení a osvícení lidé dobře vědí, že toto není trvanlivý model přežití, ale je to zlá a agresivní strategie k rozdělení a ovládání lidi, kteří jsou tak zmanipulovaní a tak zhlouplí tímto peněžním a mocenským podvodem, že nevnímají ani naše rozdělení, ani naše zotročení. Vše, po čem pak touží, je jen naprogramovaný a vnucený cíl, mít stále více věcí a více peněz, aby mohli "žít lépe" a nahromadili kolem sebe ještě více hmoty, udělali dojem na lidi a nafoukli svá ega, až z toho nakonec dostanou infarkt nebo rakovinu, protože už nezvládnou stres z kontrolování svého obřího majetku a všech namamoněných břemen. Stále plahočící se lidé umřou stářím a potom jejich děti pokračují v opakování tohoto programu nebo stát převezme vlastnictví jejich majetku, všechno se prodá na aukci a "korporace/vláda" je opět o kousek mocnější.

Lidé mají pořád nějak málo peněz pro své lidské a skutečně humánní projekty. Několik málo jedinců nakumulovalo peníze v nesmírném množství, zatímco zbídačené masy mají stále méně a méně. Bohatí se stávají ještě bohatšími a chudí chudšími. A přesně takto je celý ovládací proces naprogramovaný. Peníze jsou absolutním nástrojem kontroly lidstva – je téměř nemožné jim uniknout a žít smysluplný život v klidu, daleko od tohoto umělé vytvořeného šílenství. Ale přece existují mnozí, kteří přes všechno dosáhli klidu, spokojenosti a skutečného poznání. Měli bychom vyhledávat ty, kteří žijí šťastně uprostřed tohoto bláznovství a poznat jejich tajemství.

Peníze jako měřítko úspěchu

31.08.2022

Rychlá navigace: