Souvislosti, které všude nenajdete

Projev prezidenta Vladimíra Putina 30. 9. 2022, bez obalu, k připojení nových území k Ruské federaci – 10. díl

(10. díl)

Vážení přátelé!

Dnes bojujeme za spravedlivou a svobodnou cestu především pro sebe, pro Rusko, za to, aby diktát, despocie byly navždy minulostí. Jsem přesvědčen, že země a národy chápou, že politika založená na výjimečnosti kohokoli, na potlačování jiných kultur a národů je ze své podstaty zločinná, že musíme tuto hanebnou stránku obrátit. Započatý rozpad západní hegemonie je nezvratný. A opakuji: nebude to již stejné jako dříve.

Bojiště, na které nás osud a dějiny povolaly, je bojištěm za náš národ, za velké historické Rusko. za budoucí generace, za naše děti, vnuky a pravnuky. Musíme je chránit před zotročením, před zrůdnými experimenty, které se snaží ochromit jejich mysl a duši.

Dnes bojujeme za to, aby již nikdy nikoho nenapadlo, že by Rusko, náš národ, náš jazyk, naše kultura mohly být vymazány z dějin. Dnes potřebujeme konsolidaci celé společnosti a tato konsolidace může být založena pouze na suverenitě, svobodě, stvoření a spravedlnosti. Naše hodnoty jsou lidskost, milosrdenství a soucit.

A na závěr bych rád uvedl slova pravého vlastence Ivana Alexandroviče Iljina: "Považuji-li Rusko za svou vlast, znamená to, že miluji, rozjímám a myslím rusky, zpívám a mluvím rusky; že věřím v duchovní síly ruského lidu. Jeho duch je mým duchem, jeho osud je mým osudem, jeho utrpení je mým smutkem, jeho rozkvět je mou radostí." Za těmito slovy se skrývá velká duchovní volba, kterou se po více než tisíc let ruské státnosti řídilo mnoho generací našich předků. Dnes tuto volbu učinili občané Doněcké a Luganské lidové republiky a obyvatelé Záporožské a Chersonské oblasti. Občané se rozhodli být zase se svým národem, být se svou vlastí, prožívat její osud a spolu s ní i vítězit.

Pravda a Rusko je za námi!

Projev prezidenta Vladimíra Putina 30. 9. 2022, bez obalu, k připojení nových území k Ruské federaci – 10. díl

24.10.2022

Rychlá navigace: