Souvislosti, které všude nenajdete

Projev prezidenta Vladimíra Putina 30. 9. 2022, bez obalu, k připojení nových území k Ruské federaci – 4. díl

(4. díl)

Rád bych znovu zdůraznil, že skutečným důvodem hybridní války, kterou "kolektivní Západ" vede proti Rusku, je chamtivost a snaha udržet si neomezenou moc. Nechtějí, abychom byli svobodní, chtějí nás vidět jako kolonii. Nechtějí rovnocennou spolupráci, ale jen okrádání. Nechtějí nás vidět jako svobodnou společnost, ale jako dav bezduchých otroků.

Naše svobodné myšlení a filozofie je pro ně přímou hrozbou, a proto také útočí na naše filozofy. Naše kultura a umění jsou pro ně přímou hrozbou, a proto se je snaží zakázat. Náš rozvoj a prosperita je ohrožují a je pro ně konkurencí, která stále roste. Západ Rusko nechce a nepotřebuje jeho rozvoj, ale my ho potřebujeme. Rád bych vám také připomněl, že nároky na ovládnutí světa byly v minulosti již opakovaně potlačeny a to díky odvaze a nezlomnosti našeho lidu. Rusko bude vždy Ruskem a my budeme i nadále odhodlaně bránit naše hodnoty a naši vlast.

Západ spoléhá na svou diktátorskou beztrestnost a na to, že mu to projde. Ve skutečnosti mu to skutečně až doposud procházelo. Dohody v oblasti strategické bezpečnosti byly vyhazovány do koše, dohody uzavřené na nejvyšší politické úrovni byly prohlašovány za falešné, závazné sliby nerozšiřovat NATO na Východ, na které naši bývalí představitelé naletěli, se změnily v cár papíru a špinavou přetvářku, smlouvy o protiraketové obraně a raketách středního doletu byly jednostranně zrušeny pod vymyšlenými záminkami...

Ze všech stran slyšíme jen "Západ prosazuje řád založený na pravidlech". Odkud se ale tyto pravidla vzaly? Kdo tato pravidla vůbec vytvořil? Kdo je vyjednal? Toto je jen další obrovský podvod. Je to nespravedlivé měření dvojím či dokonce trojím metrem! Jsou to pravidla pro zotročené hlupáky. Rusko je velkou tisíciletou mocností, civilizovanou zemí, která se nebude řídit takovými zmanipulovanými a falešnými pravidly.

Takzvaný Západ pošlapal zásadu nedotknutelnosti hranic, a nyní podle svých představ rozhoduje, kdo má právo na sebeurčení a kdo ne. Proč tomu tak je a kdo jim toto právo dal, není vůbec jasné a nemůže to být jasné ani jim. Nyní mají divoký vztek na rozhodnutí lidí na Krymu, v Sevastopolu, Doněcku, Luhansku, Záporoží a Chersonu. Západ nemá žádné morální právo hodnotit jejich rozhodnutí a ani mluvit o svobodě a demokracii. Západní elity svým počínáním totiž popírají nejen národní suverenitu, ale i mezinárodní právo. Jejich hegemonie má výrazně totalitní, despotický a apartheidní charakter. Drze rozdělují svět na své vazaly, na takzvané civilizované země a všechny ostatní, kteří by se podle návrhů dnešních západních rasistů měli zařadit na seznam barbarů a divochů. Falešné nálepky – "darebácká země", "autoritářský režim" – jsou již na místě, označují celé národy a státy, a to není nic nového. Na tom není nic nového: západní elity zůstaly kolonialistické, jak byly. Diskriminují, rozdělují lidi na "první" a "druhé" kategorie.

Projev prezidenta Vladimíra Putina 30. 9. 2022, bez obalu, k připojení nových území k Ruské federaci – 4. díl

18.10.2022

Rychlá navigace: