Souvislosti, které všude nenajdete

Putinův projev k Evropanům

"Spoluobčané Evropy! Někteří 'vaši' politici chtějí dokázat, jak jsou užiteční pro EU, NATO a USA. Očekávají, že jejich 'silný postoj' k Rusku je vyvede v kariéře výš, k ještě lépe placeným postům, než mají dnes, a proto se předhánějí v návrhu sankcí, vysílání bojových vojsk a dalším projevům nekontrolované agrese proti Rusku. Den ode dne zvyšují riziko 3. světové války. Jsou tak zaslepeni vlastní nekontrolovanou mocí a vizí jejího pokračujícího růstu, že očekávají, že Rusko ustoupí v poslední chvíli tlaku NATO a nepůjde do války. Před čím má ale Rusko ustoupit? Co by mělo Rusko udělat, aby oni byli spokojení? Mělo by se vzdát svých území a dobrovolně je přenechat komukoliv, kdo o ně projeví zájem? PRAVÝ CÍL všech, ať jsou z Evropy nebo z míst za oceánem, kteří chtějí rozpoutat válku, je nerostné bohatství Ruska. Mělo by se Rusko vzdát svého bohatství, aby se vyhnulo válce? To má zničit vlastní obyvatelstvo jako Ukrajina? Každý, kdo je střízlivý, ví, že se to nikdy nestane!

Rusko nikdy nepodlehne tlaku, jako nepodlehlo v minulosti a nepodlehne ani v budoucnosti. Dnes je jasné, že válka nemá skončit na Ukrajině, hlavním cílem je Rusko, a válka má zachvátit celou Evropu. Co zajistí USA ještě vyšší zisk a co USA dostane z krize rychleji než válečná produkce? Co efektivněji zničí americkou konkurenci v podobě EU a Ruska, než mrzačení všech evropských národů? Co USA pomůže rozšířit svou sféru vlivu více než poválečné půjčky, přesně podle testovaného scénáře 2. světové války?

Světový válečný konflikt je skutečně na spadnutí! V této souvislosti se zamyslete, který z vašich politiků vám řekl, že po přijetí Ukrajiny do NATO a po vstupu do EU v případě konfliktu odvezou vaše potomky na východní frontu, kde s největší pravděpodobností položí život? Kdo z politiků s nimi půjde do zákopů? Kdo z válečných štváčů, které královsky platíte ze svých daní a kdo z jejich mediálních spolupracovníků vám řekl, že to nebude jen dobrodružná vítězná výprava na východ, ale skončí 3. světovou válkou s použitím atomových zbraní? Kdo může předpovědět účast Číny, která je spojencem Ruska v tomto konfliktu? Kdo bude hodnotit skutečnou sílu americké armády, která vždy bojovala se slabším soupeřem, když Hitlera porazili Rusové? Na co se vlastně váleční štváči spoléhají?

Jedno je jisté, v této válce by nebyl žádný vítěz! Kde se schováváte před jadernými výbuchy? Máte dostatečně hlubokou jámu a dostatek jídla, abyste v ní vydrželi 1000 let, dokud se hladina radiace nesníží na únosnou míru? Ve jménu čeho by mělo zemřít vaše dítě na východní frontě, ve jménu čeho má zemřít vaše rodina, ve jménu čeho, co znáte, a co by mělo přestat existovat, proč by měl svět zhořet? Ve jménu demokracie?

Vidíte demokracii v tom, co se děje na Ukrajině? Jediné, co vidíme, je zakrývání fašistické vlády, armády, porušování mezinárodních úmluv a promyšlenou genocidu vlastního obyvatelstva, jehož jedinou vinou je, že mluví rusky. A co Evropa? Umíte si představit, že by nějaký národ v EU získal nezávislost tak, jak to dělá Ukrajina? Že by Ukrajina mohla být nezávislá do té míry, že bude bojovat za úplnou nezávislost? Měla snad vládu, kterou EU neuznala? Ukrajinci snad neměli svá národní práva? Evropská unie se v tomto případě vzdala svých zásad a svým postojem se stává spolupachatelem genocidy. Co můžeme očekávat od občanů EU? Co můžeme očekávat od EU, když tak rychle a ochotně bourá vlastní hodnotové základy? Rusové jsou velký, kulturní a mocný národ, bez kterého by Evropa nikdy nevznikla. RUSKO NENÍ VÁŠ NEPŘÍTEL, nepřátelé každého občana Evropy jsou nenasytní politici, kteří pro svou moc a peníze zničí vše, co je nám i vám drahé."

Putinův projev k Evropanům

02.04.2022

Rychlá navigace: