Souvislosti, které všude nenajdete

Ruská vojenská operace zabránila spuštění provozu amerických biolaboratoří na Ukrajině

USA provozují na Ukrajině několik biolaboratoří. Samozřejmě, že pro "obranu". Probíhá zde "Studie nejnebezpečnějších virů na světě" a to přímo na hranicích s Ruskem. Rusko před šesti měsíci obvinilo USA z výroby "biologických zbraní" na svých hranicích a pak Rusko s Čínou před čtyřmi měsíci požádaly OSN, aby USA a jejich spojenci byly mezinárodně kontrolováni a omezeni ve svých činnostech v oblasti biologických zbraní.

Kyjev skrývá důkazy. Laboratoře na Ukrajině byly vybudovány v rámci amerického kooperativního programu snižování hrozeb, který byl zahájen v roce 1991 a byl zaměřen proti Rusku a bývalému Sovětskému svazu. Byly financovány v rámci Programu snižování biologických hrozeb v rámci spolupráce mezi Ukrajinou a Spojenými státy v této oblasti. Tato spolupráce zesílila po první majdanské revoluci na Ukrajině v roce 2005. Vznikly dvě nové laboratoře na základě Kyjevského státního výzkumného ústavu pro laboratorní diagnostiku a veterinární a hygienickou expertizu a oděské divize Státní služby Ukrajiny pro bezpečnost potravin a ochranu spotřebitele. Hlavní část ukrajinské sbírky endemických kmenů původců nebezpečných chorob pak byla uložena v Oděse. Budovy nových biolaboratoří v Kyjevě a Oděse byly postaveny již v roce 2019, nebyly však uvedeny do provozu.
Výše uvedený dokument objasňuje, že tento projekt je pro americkou vládu důležitý a naléhavý a další potenciální zpoždění jsou považována za nepřijatelná a DTRA vyžadovala naléhavé dokončení a odevzdání obou laboratoří, aby bylo zajištěno aktivní a bezpečné provedení mise DTRA.

Obě zařízení jsou ve vlastnictví Ukrajiny a jsou zabezpečena vládou Ukrajiny, ale ani jedno zařízení v současné době neprovádí aktivní biologickou práci, protože DTRA požádala ukrajinské úřady, aby nezahajovaly práce, dokud nebude dokončeno převzetí a dokončení, uvedly materiály k nákupu. Moskva vyjádřila své znepokojení nad vývojem biologických zbraní poblíž ruských hranic. Ruský prezident Vladimir Putin se také obává "účelného a profesionálního" sběru biomateriálů Rusů cizinci. Probíhající ruská vojenská operace na Ukrajině může zastavit program DTRA na Ukrajině. Projekty v Kyjevě a Oděse budou každopádně odloženy, pokud nebudou zrušeny. USA již na takové programy utratily více než 2 miliardy dolarů jen na Ukrajině a další jsou v Gruzii, Kazachstánu, Arménii, Ázerbájdžánu a Uzbekistánu.
Nyní, když ruské síly vstoupily na Ukrajinu, se zdá, že Kyjev spěchá skrýt důkazy, že USA porušují úmluvu o nešíření biologických zbraní. Skutečnost ukáže až konec ruské operace.

Ruská vojenská operace zabránila spuštění provozu amerických biolaboratoří na Ukrajině

16.03.2022

Rychlá navigace: