Souvislosti, které všude nenajdete

Vážení, jsem Ukrajinec, který žije v Česku téměř 30 let... (1. část)

(1. část)

Jsem hluboce vděčný za to, jaké reakce jsem od mnoha z vás hned v prvním dni ukrajinských událostí obdržel. Reakce, které nebyly v duchu zloby, ale v duchu Lásky. Tyto události mě samozřejmě zasáhly. Vždyť jsem v dětství běhal po kyjevských sídlištích úplně stejně jako po těch pražských. A mám tam stále příbuzné, což není jen tak. Přesto jsem po prvotním šoku začal, čím dál více vidět, že ta věc není vůbec tak jednoduchá, jak je často oficiálně líčena. Vzhledem k tomu, že jsem odtud, tak chci využít právě vaší pozornosti k tomu, abych z toho vytěžil něco dobrého a také vám řekl, co všechno vidím a cítím. Žádné násilí nemůže být dlouhodobě efektivní a vím, že brzy přijde čas, kdy se na všech stranách složí zbraně. Ne na něčí pokyn, ale udělají to sami ti kluci, protože většina nechce bojovat. Vím to, protože si to vyžaduje posun lidského vědomí, kterým potřebujeme projít do časů míru a hlubší rovnováhy.

Sleduji to, co se děje v médiích, kde probíhá naprosto cílená kampaň vedená na jitření emocí většiny lidí a působící na jejich další a co nejhlubší rozdělení. Sleduji (běžně to nedělám, ale v téhle situaci ano) také média na Ukrajině i tady, a když je porovnávám, tak vidím, jak oproti místním ukrajinským médiím, ty evropské absolutně přilévají olej do kotle našich emocí. Zdejší média (a samozřejmě nejen česká) informují o celé situaci na Ukrajině jako ten nejhorší bulvár. Vyvolávají paniku, těžké emoce, zlobu, zoufalství, nenávist, beznaděj, pomstychtivost. Můžu z praktického srovnávání s plným vědomím říct, že referují a podle mého názoru záměrně, mnohem hůř než média na Ukrajině, kde se konflikt odehrává.

A není divu, vždyť jsou to stejná média, která nás ještě nedávno krmila strachem a nevídaným způsobem nás "masírovala" ohledně Covidu, manipulovala nás k očkování a totálně se pokoušela rozdělit celou společnost tím, že jednu její část onálepkovala. Místo respektu ke svobodě část lidí pak označkovala stigmatem a ještě dostala punc nepřizpůsobivosti a druhořadosti. Teď to pokračuje zase. Najednou se pokoušejí společnost zase sjednotit, ale ne v duchu lásky, míru a svobody, ale prostřednictvím nenávisti a války (viz prohlášení českého premiéra, že "jsme ve válce", přestože nejsme). Jde o pokus těchto nelidí vtáhnout všechny do ohromné vlny vzteku a agrese, jejíž hlavní příčinou nejsou v žádném případě jednotlivé národy, ale "loutkáři", kteří z toho v pozadí těží.

Je alarmující, jak zmanipulovaní lidé vůbec nevnímají, že jsou opět tyto události zneužívány k omezování jejich základních lidských práv. Ať si všechny weby říkají co chtějí – proruské nebo jiné, mnohé ani nepotřebuji znát, ale vím, že ve chvíli, kdy se v demokratické zemi vypínají weby, které mají v názvu "bez cenzury", tak to je velký průšvih a otevřená brána k diktatuře a fašizmu.
Dobře to popsal Orwell. Cituji: "Válka mezi mocnostmi není vedena proto, aby byla vyhrána, ale proto, aby byla udržována, aby obyvatelé nebohatli a neměli čas přemýšlet. Válka udržuje obyvatele ve strachu a odrazuje je od emocí, jimiž by se mohli těšit v dobách míru. Války udržují nepřátelství mezi mocnostmi a staví národy proti sobě. Vlády všech mocností jsou si toho velmi dobře vědomy, využívají je pro ovládání lidí a záměrně tento válečný 'status quo' udržují co nejdéle."

Vážení, jsem Ukrajinec, který žije v Česku téměř 30 let... (1. část)

31.03.2022

Rychlá navigace: