Souvislosti, které všude nenajdete

Zničení biologické hrozby na Hadím ostrově

Laboratoře na výrobu biologických zbraní se klikatí Ukrajinou, jako dětská skládačka spojovaček, uvedl zdroj. Ruská armáda zlikvidovala 13 zařízení na výrobu biologických zbraní po celé Ukrajině. Některá byla podzemní a byla zasažena několikrát, aby bylo zajištěno jejich zničení. Putin tvrdí, že Západ – americký NIH, francouzský Institut zdraví a lékařského výzkumu a německé Centrum pro výzkum infekcí investoval do těchto laboratoří pod záminkou výzkumných grantů miliardy dolarů. Tvrdí, že všechny důkazy, které má zveřejní ihned, jakmile bude svět ochoten naslouchat. Podle něj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj o laboratořích velmi dobře věděl a dostával úplatky výměnou za to, že nechal tyto nebezpečné biologické laboratoře fungovat tajně a bez oficiálního dohledu. Putin Trumpovi řekl, že Zelenského mnohokrát varoval, aby laboratoře zrušil, a to již v únoru 2020, a varoval ho, že to udělá sám, pokud Zelenskyj neuposlechne. Řekl Trumpovi, že Zelenskyj nese zodpovědnost za to, že svým korupčním počínáním vystavil lidi na Ukrajině nebezpečí.

Putin rovněž jmenoval Izrael a uvedl, že izraelské ministerstvo zdravotnictví a MOSSAD provozovaly biolaboratoř na Hadím ostrově, pevninském masivu, který patřil Ukrajině a který se nachází v Černém moři poblíž delty Dunaje a má důležitou roli při vymezování ukrajinských teritoriálních vod. Ve čtvrtek se k Hadímu ostrovu přiblížil ruský křižník třídy Slava a varoval obyvatele, aby se okamžitě vzdali, složili zbraně, jinak budou ostřelováni.

Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že 82 ukrajinských vojáků na ostrově se dobrovolně vzdalo, když se ruští výsadkáři pokoušeli převzít kontrolu nad malým ostrovním územím. Křižník Slava potom zahájil palbu a srovnal se zemí stavby na ostrově. Putin Trumpovi řekl, že biolaboratoř na Hadím ostrově se podílela na výzkumu zbraňového typu vzdušné vztekliny, která by v případě aplikovaného aerosolu zpustošila zemi s téměř stoprocentní úmrtností. "Ujistil Trumpa, že přijal opatření, která zaručují, že všechny patogeny budou zasaženy natolik intenzívně a účinně, aby se staly inertními. Zřejmě byla použita termobarická munice", uvedl zdroj.

Zničení biologické hrozby na Hadím ostrově

30.03.2022

Rychlá navigace: