Souvislosti, které všude nenajdete

Železná republika (Rodová republika)

Vyprávění Helen Morris, 1. díl

Kniha: Železná republika byla poprvé publikována jako měsíční seriál ve Florida Magazine v roce 1902, vypráví mimořádný příběh o námořní cestě právníka E. W. Barringtona na konci 19. století do Antarktidy, kde našel průchod skrz masivní ledovou stěnu a našel vysoce rozvinutou civilizaci v technologické i společenské rovině.

Ukázka: Prosinec 1895. Kotva na přídi byla rychle uvolněna, ale nebylo tam žádné dno, takže kotvení by bylo zbytečné. Proud nás zachytil a nezbývalo nic jiného, ​​než zamířit přímo do otvoru, nebo se nechat rozbít na kusy na ledových výběžcích. Proud nás prudce vtáhl mezi ledové zdi, a když jsme těmi ledovými stěnami proplouvali, mé srdce se divoce rozbušilo a já pocítil vzrušení, jaké musel zažít Kolumbus, když se v jeho očekávání ukázalo dlouhé pobřeží Antil. Pak jsme se plavili směrem na jih od ledové stěny dalších 7 měsíců, až jednoho dne brzy ráno jsme spatřili nádherně osvětlené město. Město silně svítilo, pohybovaly se zde vozy bez koňů a narozdíl od hlučných měst Ameriky z roku 1895, toto město bylo absolutně tiché. Dorazili jsme do přístavu, kde na nás čekal dav lidí.

"Vážený pane", oslovil jsem jednoho ze zvědavého davu, kterým jsme procházeli, a který se shromáždil na přístavišti. "Budeš tak laskav a řekneš mi, co je to zde za zemi a v jaké části světa leží?" A tohle mi on odpověděl: "Je to Železná republika a tento kontinent, na kterém nyní stojíte, leží asi tak daleko od zamrzlého oceánu jako váš vlastní kontinent Amerika v opačném směru. Této zemi říkáme Rodová republika, jelikož vy a my jsme stejná lidská rasa, mnoho z nás sem totiž dorazilo před 200 lety. Jedny z nejbližších kontinentů za Antarktidou jsou RONIA, EL ARCA A, CORINTHUS." "Proč nás oficiální verze o světech za póly neinformují?" "Na tuto otázku je poněkud složité rychle odpovědět, ale zkusím to. Za tím místem, které znáte jako 'Jižní pól', je mnoho dalších kontinentů. Tyto póly by se daly nazvat jako bariéry nebo mohutné stěny, Mohou být z ledu jako v Antarktidě a v několika dalších částech se jeví jako hory. Ve vašem známém světě i mimo něj existuje několik typů těchto bariér..."

Podle Zuzi Czech

Železná republika (Rodová republika) | Vyprávění Helen Morris, 1. díl

20.11.2023

Rychlá navigace: